QAPOVKY – NEJRYCHLEJŠÍ ZPRÁVY

Hydrologové aktualizovali výstrahu na povodňové jevy i pro Plzeňský kraj

25.12.2023 12:04

3. SPA budou během dnešního dne a zítřka dosaženy na celém toku Sázavy, Labe, dolní Jizery, horním toku Svratky, horním toku Jihlavy, Oslavy a také v povodí Ploučnice. Na západě Čech by se naopak měla situace stabilizovat.

radbuza dobrany hasiči dobřany

“V následujících hodinách během pondělí (25. 12.) očekáváme postupnou stabilizaci situace na tocích v západní části Čech. Naopak vzestupy, nebo kolísaní hladin očekáváme zejména u toků odvodňujících severovýchodní horské oblasti a Českomoravskou vrchovinu,” uvedl Český hydrometeorologický ústav.

1.SPA má aktuálně Berounka v Liblíně, na Bílé Hoře, Mže ve Stříbře, Radbuza ve Lhotě, ve Staňkově. Otava v Sušici, Rejštějně a Křemelná ve Stodůlkách.

Aktuálně platí:

Výstraha před jevem s vysokou pravděpodobností výskytu: Povodňová bdělost. Platnost: od 25.12.2023 10:16 do odvolání. 

Povodňová bdělost – 1. (nejnižší) stupeň povodňové aktivity v některých říčních profilech. Platí v Plzeňském kraji pro Blovice, Domažlice, Horšovský Týn, Klatovy, Kralovice, Nepomuk, Nýřany, Plzeň, Přeštice, Rokycany, Stod, Stříbro a Tachov. 

Pro Horažďovice a město Sušice stále platí výstraha před jevem s vysokou pravděpodobností výskytu: Povodňová pohotovost. Platnost: od 24.12.2023 10:52 do odvolání.

Platí povodňová pohotovost – 2. stupeň povodňové aktivity v některých říčních profilech. “Vzestupy hladin řek, voda v některých řekách se může vylévat z břehů do okolní krajiny. Možnost zvýšeného odtoku vody a snížení stability stromů v podmáčené půdě. Možnost průtoků vody přes komunikace, riziko aquaplaningu,” varují meteorologové.

“Aktuální informace doporučujeme sledovat na hydro.chmi.cz v sekci "Hydrologické předpovědi". Situace bude dále upřesňována prostřednictvím dalších povodňových výstrah,” uvádí Český hydrometeorologický ústav.

V souvislosti s povodněmi vyráželi hasiči Plzeňského kraje k několika zatopeným sklepům. Psali jsme ZDE.

Foto ilustrační FCB Hasiči Dobřany

SDÍLEJTE ČLÁNEK
MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT
Auto CB ŠKODA Kamiq flexi_03_24