Inspekce nechala stáhnout z prodeje výrobek na podporu erekce

05.08.2017 15:53

Státní zemědělská a potravinářská inspekce (SZPI) zjistila prodej doplňků stravy na podporu erekce s nepovolenou látkou. Výrobek už je stažen z prodeje. Lidé ho mohou vrátit prodejci. 

untitled
untitleduntitled2

Státní zemědělská a potravinářská inspekce odebrala prostřednictvím webové stránky www.uspechmuze.cz šarži doplňku stravy MAXXES, který obsahoval nepovolenou látku sildenafil.

Sildenafil se používá k léčbě erektilní disfunkce. Tato látka je povolena k použití pouze v léčivech a přípravky obsahující sildenafil může dávkovat pouze lékař vzhledem k možným nežádoucím účinkům.

Laboratorní analýza prokázala přítomnost sildenafilu u následující šarže výrobku: MAXXES, datum použitelnosti 10/2018, a to v koncentraci 48,4 mg / 1 tableta.

Prodejcem výrobků byla společnost MahoNet, s.r.o., Holečkova 49/789, 15000 Praha a distributorem pro ČR byla společnost IPEX – PRAHA s.r.o., Dominova 2463/15, Praha 13.

Při došetřování u dodavatele inspektoři zjistili, že byl výrobek distribuován i do jiných členských zemí EU a SZPI tak vložila informaci o zjištění do evropského systému rychlého varování RASSF.

 

Inspekce neprodleně přistoupila k nařízení stažení doplňků stravy z tržní sítě a s kontrolovanou osobou zahájí správní řízení o uložení pokuty.

Na stránkách emaxess.cz firma IPEX - Praha s.r.o. již informuje zákazníky o stažení výrobku z prodeje a možnosti navrácení peněz.

 

SDÍLEJTE ČLÁNEK
ITEP
MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT