Kontroly odhalily řidiče pod vlivem alkoholu i drog

17.09.2015 11:02

Policejní hlídky v posledních dnech opět obsadily silnice v regionu. Kontroly proběhly v několika okresech. Při posledních kontrolách vyfasoval pokutu každý třetí řidič.

QAP_FOTO

Výsledky policejních kontrol na silnicích byly v posledních týdnech až neuvěřitelně pozitivní. Sérii ale ukončily kontroly, které spustili policisté na Rokycansku. Přestupek měl na kontě každý třetí řidič, navíc v síti uvízlo i několik řidičů pod vlivem alkoholu nebo drog.

Na Rokycansku proběhla akce zaměřená převážně na kontrolu používání bezpečnostních pásů a zádržných systémů. Právě s tím ale řidiči až takové problémy neměli. Jinak ovšem výsledky nijak lichotivé nejsou. 

"Průměrně každý třetí řidič se dopustil přestupku, za který byl ze strany policistů vyřešen v blokovém řízení. Policisté zjistili 76 přestupků, z toho jich 62 vyřešili v blokovém řízení a zbylých 14 následně oznámili ke správnímu řízení. Čtyři řidiči usedli za volant po požití alkoholu, kdy při provedených dechových zkouškách hladina alkoholu v dechu nepřesáhla jedno promile, proto bylo jejich jednání kvalifikováno jako přestupek. U jednoho řidiče policisté odhalili přítomnost omamných a psychotropních látek," shrnula mluvčí policie Hana Kroftová. Pokud jde o bezpečnostní pásy, tak kvůli nim museli policisté vytáhnout bločky jen v deseti případech.

Řidiče pod vlivem drog odhalili policisté při dopravně bezpečnostní akci také na Domažlicku. V souvislosti s aktuálně proběhlými kontrolami navíc policisté upozorňují, že s nimi jen tak neskončí. "Policisté upozorňují všechny účastníky silničního provozu, že se obdobné akce se budou v brzké době opakovat," dodává mluvčí policie Dagmar Brožová. Právě policisté na Domažlicku se v poslední době setkali s řidiči pod vlivem drog vícekrát. Minulý čtvrtek dokonce během několika hodin zastavili dva řidiče pod vlivem pervitinu. jednou šlo o mladíka u Babylonu, podruhé o 40letého šoféra v Domažlicích.

FOTO: ilustrační

 

SDÍLEJTE ČLÁNEK
MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT
Auto CB ŠKODA Flexi Kamiq_copy