QAPOVKY – NEJRYCHLEJŠÍ ZPRÁVY

Lidl musí stáhnout šunku z prodeje, inspekce v ní odhalila méně masa!

15.06.2022 10:48

Státní zemědělská a potravinářská inspekce zakázala prodej sušené šunky prosciutto crudo. Obchodní řetězec musí neprodleně produkt stáhnout ze svých pultů.

1

Inspektoři ze Státní zemědělské a potravinářské inspekce se věnují nejen kontrolám bezpečnosti potravinářských provozů, ale také kontrolám jakosti u potravin. Během jedné z inspekcí se ukázalo, že šunka prosciutto crudo z Lidlu nemá takový obsah masa, jaký tvrdí. „Inspektoři aktuálně zakázali šarži sušené šunky prosciutto crudo z dovozu s cca o čtvrtinu nižším obsahem masa oproti informaci na obalu,“ řekl tiskový mluvčí potravinářské inspekce Pavel Kopřiva.

Společnost Lidl Česká republika v.o.s. musí neprodleně výrobek s konkrétní šarží stáhnout z prodeje. „Jedná se o potravinu ITALIAMO Prosciutto Crudo s označením data minimální trvanlivosti do 27. 7. 2022, označení šarže: FA2211809, výrobce: Filiera Uno Prosciutti S.r.l., via Jacopo Pirona, 15, IT-33038 San Daniele del Friuli, Itálie,“ uvedl Kopřiva.

Šunka měla o více než čtvrtinu menší obsah masa oproti informaci na obalu. „Na obalu je uvedeno, že 100g šunky bylo vyrobeno ze 194 g vepřové kýty. Laboratorní rozbor ale potvrdil, že 100g šunky bylo vyrobeno pouze ze 142,5 g masa. Údaj na obalu potraviny tak je pro spotřebitele zavádějící ohledně skutečného podílu masa,“ řekl Kopřiva.


Státní zemědělská a potravinářská inspekce zahájila správní řízení o uložení pokuty.
 
Foto SZPI

SDÍLEJTE ČLÁNEK
MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT
Auto CB ŠKODA Plus vyměňte