QAPOVKY – NEJRYCHLEJŠÍ ZPRÁVY

Město Plzeň podpoří dotací rekonstrukci DEPO2015 i prostor Moving Station

26.06.2024 8:21

Zastupitelé Plzně na svém posledním zasedání schválili poskytnutí dotací z rozpočtu Odboru kultury Magistrátu města Plzně na provoz a program v kulturních institucích.

LOGR fesival DEPO_0524_QAP (1)

Ústřední prostory areálu DEPO2015 se začnou v letošním roce rekonstruovat. Kvůli tomu nebude moci subjekt Plzeň 2015, který provozuje DEPO2015, areál naplno využívat. Organizace proto bude muset přerušit řadu pronájmů prostor, které tvoří velkou část jejích příjmů, a některé programy se budou muset pořádat v alternativních prostorech.

„Plzeň 2015 začala řešit dopady rekonstrukce na provoz i dramaturgický plán. Její vedení se proto obrátilo na město Plzeň, jako na svého zakladatele, se žádostí o poskytnutí mimořádné individuální neinvestiční dotace ve výši 2,6 milionu korun na úhradu nezbytných nákladů,“ informovala Eliška Bartáková, radní pro oblast kultury a památkové péče.

Rekonstrukce začne 1. října 2024 a skončit by měla 31. května 2025. Po dobu rekonstrukce bude pro pořádání akcí sloužit pouze Autobusová hala a je proto zapotřebí ji k tomuto účelu přizpůsobit.

„Město z těchto důvodů uvolní ještě 3,5 milionu korun na pořízení tzv. trussového systému (hliníkový závěsný systém s možností instalace zvukové, projekční a světelné techniky), který umožní maximální využití prostoru během rekonstrukce, a na úpravu foyer včetně zpracování projektové dokumentace,“ upřesnila Eliška Bartáková.

Trussový systém by měl být přínosem i v budoucnosti, jelikož umožní jednodušším způsobem připravit prostor pro jednotlivé akce, a to díky možnosti mít ho zavěšený pod stropem a v případě potřeby jen spustit a osadit požadovanou technikou.

„Úprava foyer je navržena jako energeticky provozovatelná vestavba do části haly, která je nyní užívána jako sklad. Po dokončení vznikne plnohodnotné foyer s malým gastroprovozem a recepcí,“ doplnila radní Bartáková.

Zastupitelé rovněž schválili částku 50 tisíc korun pro neziskovou organizaci Johan, která sídlí v objektu Moving Station v Plzni. Organizace se zaměřuje se především na současné divadlo, tanec a mezioborové umělecké experimenty, ale také na výtvarné umění, filmové přehlídky, hudbu a nový cirkus. „Johan, zapsaný ústav, žádá o poskytnutí dotace na novou světelnou techniku, stávající totiž neodpovídá současným požadavkům účinkujících. Nové osvětlení zlepší podmínky nejen účinkujícím, ale hlavně přinese lepší komfort divákům,“ uzavřela Eliška Bartáková.

Foto ilustrační

SDÍLEJTE ČLÁNEK
Renault Captur 380_
MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT
Auto CB ŠKODA Plus vyměňte_copy