QAPOVKY – NEJRYCHLEJŠÍ ZPRÁVY

Město Plzeň získá dotace na projekty prevence kriminality

23.06.2023 19:56

Dotace na asistenty prevence kriminality, Probační a resocializační program NABOSO, dále na projekt s názvem I prevence může být legrace a letní dětský tábor s městskou policií, získá město Plzeň od Ministerstva vnitra České republiky. Přijetí dotace schválila ve čtvrtek 22. června Rada města Plzně.

asistent prevence kriminality

Pro získání dotace musela Plzeň zpracovat vlastní víceletou koncepci prevence kriminality. „Dotace je poskytována zejména organizacím, které realizují projekty s dlouhodobým charakterem činnosti, které mohou přispět k řešení aktuální bezpečnostní situace ve městě. Město Plzeň s ministerstvem vnitra spolupracuje v oblasti prevence kriminality od roku 1996,“ řekl Jiří Winkelhöfer, radní města Plzně pro oblast bezpečnosti a prevence kriminality.

Projekt Asistent prevence kriminality (APK) má Plzeň už od roku 2014. Dotaci město dostane i na letní tábor, který pravidelně organizuje Městská policie Plzeň pro děti ze sociálně znevýhodněného prostředí.

Další projekty jsou nové. Účelem projektu Probační a resocializační program NABOSO je základní prevence sociálně patologických jevů ve společnosti formou individuální a skupinové práce s klientem.

V rámci projektu s názvem I prevence může být legrace budou realizovány vícedenní zážitkové pobyty pro děti ze socio-ekonomicko znevýhodněného prostředí v Plzni.

ilustrační foto

SDÍLEJTE ČLÁNEK
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY
Zvednu vam to_copy
MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT