QAPOVKY – NEJRYCHLEJŠÍ ZPRÁVY

Město Rokycany bude v roce 2024 investovat 260 milionů korun. Do čeho?

22.01.2024 10:27

Největší investicí pro letošek zůstává dokončení Jiráskovy ulice v centru města.

Sokolovna Rokycany_MÚ Rokycany

Rokycany budou v roce 2024 hospodařit s příjmy ve výši 465,78 milionu korun a výdaji přes 681,57 milionu korun. Schodek 215,79 milionu korun je plně kryt z vlastních zdrojů.

Největší investicí pro letošek zůstává dokončení Jiráskovy ulice v centru města či rekonstrukce Sportovního areálu Jižní předměstí v případě získání dotace. Opraví se komunikace, opravy jsou přichystány také ve školkách a školách.

„Na investice bude v roce 2024 vyčleněno 260,79 milionu korun, tedy 38 procent všech výdajů. I přes navržený schodkový rozpočet nepředpokládáme čerpání úvěru, stejně tak jsme ho nečerpali ani v roce loňském,“ uvedl starosta města Rokycan Tomáš Rada, který má finance ve své gesci.

Investiční akce v roce 2024 jsou plánovány v celkovém objemu 260 milionů korun.

„Investiční akce budou financovány částečně z rozpočtu města běžného roku, ze zůstatku předchozích let a z fondu životního prostředí města. Nejvýznamnějšími a finančně nejnáročnějšími investičními akcemi pro rok 2024 jsou dokončení rekonstrukce ulice Jiráskova včetně vodovodu, kanalizace a veřejného osvětlení, rekonstrukce sportovního areálu Jižní předměstí v případě získání dotace, revitalizace Sokolovny – projektová dokumentace, projektová dokumentace tělocvičny, jídelny a kuchyně v centru města (13,5 milionu korun), rekonstrukce Mokroušské ulice, rekonstrukce veřejného osvětlení – 1. etapa, ulice Šťáhlavská – chodník a cyklostezka,“ přiblížil investice na rok 2024 místostarosta města Jiří Sýkora, jenž má odbor rozvoje města ve své gesci.

V rámci fondu životního prostředí budou realizovány akce revitalizace Husových sadů a Kalvárie – 2. etapa, protipovodňová opatření – dokumentace územního řízení i pumptracková dráha v ulicích Šťáhlavská – Kotelská.

Foto ilustrační MÚ Rokycany

SDÍLEJTE ČLÁNEK
Zvednu vam to_copy
MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT
Auto CB ŠKODA Plus vyměňte_copy