QAPOVKY – NEJRYCHLEJŠÍ ZPRÁVY

MHD bude v Plzni zdarma pro občany od 65 let, jednotlivé jízdné do 26 let za poloviční cenu

23.02.2023 17:20

Rada města Plzně na svém dnešní jednání schválila a potvrdila, že od začátku dubna dojde ke slevám na jízdném. Kdo bude mít nárok na zlevněné krátkodobé jízdenky? Kdo se sveze úplně zdarma?

Foto řidička

Změny začnou platit od 1. dubna tohoto roku. „Plníme to, co jsme lidem před volbami slíbili. Uvědomujeme si, že doba je pro mnoho lidí opravdu složitá a my jim tímto krokem jako město chceme alespoň částečně pomoci. Věřím, že tím seniory, mladé lidi a v řadě případů celé rodiny potěšíme a usnadníme jim cestování po Plzni nejen za prací, ale třeba i za kulturou, sportem a volnočasovými aktivitami,” řekl primátor města Plzně Roman Zarzycký.

Pro území města Plzně, tedy v takzvané vnitřní zóně, platily dosud jiné podmínky než v dalších tarifních zónách Integrované dopravy Plzeňského kraje, tedy ve vnějších zónách.

"Naším cílem bylo sjednotit podmínky i výši slev v integrované krajské dopravě i plzeňské MHD,“ uvedl náměstek pro oblast dopravy a životního prostředí Aleš Tolar.

Nárok na zlevněné krátkodobé jízdenky bude mít od 1. dubna 2023 vedle nyní platného okruhu osob také držitel Plzeňské karty, který je zároveň osoba od 15 do 18 let, student od 18 do 26 let, osoba pobírající mateřský/rodičovský příspěvek, osoba na mateřské/rodičovské dovolené, válečný veterán nebo osoba v hmotné nouzi.

Nárok na bezplatnou přepravu bude mít od 1. dubna 2023 vedle nyní platného okruhu osob také osoba, která dosáhla věku 65 let.

Foto ilustrační

SDÍLEJTE ČLÁNEK
MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT
Auto CB ŠKODA Kamiq flexi_03_24