QAPOVKY – NEJRYCHLEJŠÍ ZPRÁVY

Ministerstvo zrušilo středeční zkoušku sirén

02.06.2010 10:39

Sirény se ve středu 2. června nerozezní. Ministerstvo vnitra jejich pravidelnou zkoušku zrušilo kvůli povodním na Moravě a Slezsku.

Pravidelně každou první středu v měsící se v pravé poledne rozezní na zouškou funkčnosti systému sirény. Ve středu 2. června ale budou zticha.

"S ohledem na aktuální hydrometeorologickou situaci, zejména na území Moravy a Slezska, je na celém území České republiky zkouška jednotného systému varování a vyrozumění, tedy zkouška sirén, zrušena, a to bez náhrady," uvedl mluvčí generálního ředitelství Hasičského záchranného sboru ČR Radek Kislinger a dodal, že v případě jakékoliv reálné povodňové hrozby budou obyvatelé varování především pomocí varovného signálu Všeobecná výstraha. "Tento signál je vyhlašován kolísavým tónem sirény po dobu 140 vteřin a může zaznít třikrát po sobě v cca tříminutových intervalech," vysvětlil Kislinger s tím, že dalším signálem, který sirény mohou vysílat je "Požární poplach", který slouží ke svolání jednotek požární ochrany. Tento signál je vyhlašován přerušovaným tónem sirény po dobu 1 minuty.

SDÍLEJTE ČLÁNEK
MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT
Auto CB ŠKODA Kamiq flexi_03_24