QAPOVKY – NEJRYCHLEJŠÍ ZPRÁVY

Mládě africké antilopy je pro nás malý zázrak, zní z plzeňské zoo - FOTO

18.08.2023 14:55

Plzeňská zoologická zahrada hlásí další přírůstek. Tentokrát se radují v africké stáji, kde se narodila samička africké antilopy, buvolce běločelého.

buvolec-běločelý-Damaliscus-pygargus-philipsi-14-8-2023-km (10)-upr-mini
buvolec-běločelý-Damaliscus-pygargus-philipsi-14-8-2023-km (10)-upr-minibuvolec-běločelý-Damaliscus-pygargus-philipsi-14-8-2023-km (1)-upr-mini

"V neděli 13. srpna se v africké stáji narodila samička africké antilopy, buvolce běločelého. Vzhledem k tomu, že matkou je již čtrnáctiletá samice Myka pocházející z holandského Beekse Bergenu, jejíž poslední mládě se narodilo před pěti lety, je toto mládě pro nás malý zázrak," uvádí Martin Vobruba z plzeňské zoo.

Buvolci sdílí venkovní výběh spolu s antilopami kudu velkými a žirafami Rothschildovými. Návštěvníci mládě s matkou mohou vidět ve vnitřní expozici, jedná se o box pavilonu kopytníků nejbližší k domu žiraf.

Buvolec běločelý je jihoafrická antilopa žijící v otevřených savanách, dosahující váhy 60-80 kg. Má tmavě hnědou srst v různých odstínech v závislosti na věku a ročním období, a kromě typické bílé lysiny i bílé nohy. Obě pohlaví mají rohy a jen těžko se od sebe dá odlišit. Jejich hlavní potravou je spásání různých druhů trav a bylin. V minulosti byla jejich populace velmi zmenšena a na některých místech téměř vyhubena nadměrným lovem a ztrátou původního prostředí.

Zoo Plzeň tento druh chová od roku 2007, kdy dovezli dva samce z pražské zoologické zahrady. "První mládě se narodilo v roce 2010. V současné době chováme tři samice a samce Pierra, kterého jsme dovezli z francouzského safariparku Planéte Sauvage," informuje dále zoo.

Foto: Zoo Plzeň

SDÍLEJTE ČLÁNEK
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY
Renault Captur 380_
MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT
Auto CB ŠKODA Plus vyměňte_copy