QAPOVKY – NEJRYCHLEJŠÍ ZPRÁVY

Mražený pangas měl necelých čtyřicet procent masa - FOTKY

26.05.2016 15:01

Další mražená ryba obsahovala podstatně méně masa, než se uvádělo na obalu. SZPI zakázala v poslední době prodej hned několika druhů mražených ryb, teď je to pangas...

2
12

Státní zemědělská a potravinářská inspekce se znovu zaměřila na mražené ryby a opět neodcházela bez zjištění problémů. Tentokrát se navíc ukázalo, že lidé u mraženého pangase zaplatili skutečně víc za vodu než za maso. Pangas totiž nakonec obsahoval ani ne 40 procent masa.

Stání zemědělská a potravinářská inspekce zakázala prodej potraviny "Pangasius - filety bez kůže" v kilovém balení z Vietnamu s trvanlivostí do 16. prosince příštího roku. Po odkapání vodu z rozmrazené ryby měl být obsah masa 80 procent. Jenomže realita byla diametrálně odlišná.

"Laboratorní analýza stanovila obsah masa ve výrobku na 38,5% a informace z obalu potraviny tak uváděla spotřebitele v omyl. SZPI proto nařídila prodejci – společnosti AHOLD Czech Republic, a.s. -, aby neprodleně stáhl závadnou šarži z tržní sítě a zahájí správní řízení o uložení pokuty," potvrdil mluvčí inspkece Pavel Kopřiva.

Před pár dny přitom inspekce odhalila stejný problém i u aljašské tresky, více zde.

FOTO:SZPI

SDÍLEJTE ČLÁNEK
MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT