QAPOVKY – NEJRYCHLEJŠÍ ZPRÁVY

30.09.2023 16:01

Na silnici 20 u obce Všeruby došlo ke střetu dvou osobních vozidel

Na místě je policie a hasiči, nehoda je bez zranění

Mrazivé ráno! Teploty v kraji klesaly hodně nízko

08.09.2015 8:17     08.09.2015 8:48

Ranní teploty v úterý v Plzeňském kraji klesaly poměrně hodně nízko. Na některých místech dokonce padly rekordy. Nejnižší teploty hlásí horská mrazivá údolí.

Plzeň Slovany

Plzeňský kraj se v úterý 8. září probudil do hodně chladného rána. I když vzhledem k období i aktuální situaci nejsou hodnoty až tak výjimečné, přece jen někde padly teplotní rekordy. Nejchladněji bylo na Šumavě v horských mrazivých údolích.

Ačkoliv na mnoha místech se v ranních hodinách objevila mlha, obloha byla většinou jasná nebo polojasná. Právě to nahrálo docela nízkým teplotám. "V rámci Plzeňského kraje byla nejnižší teplota naměřená na Rokytské slati na Šumavě, kde to bylo minus 3,3 stupně," řekla QAPu Marcela Suchá z plzeňské pobočky Českého hydrometeorologického ústavu.

Teploty klesaly hodně nízko i v nížinách. "V Konstantinových Lázních byl 1,1 stupně, což znamená překonání rekordu z roku 1976. tehdy tam naměřili 2,5 stupně. V Kralovicích bylo 5,1 stupně a i to je rekord. V roce 1983 tam bylo naměřeno 5,3 stupně," pokračuje Marcela Suchá s tím, že i v Plzni spadly ráno teploty dost hluboko. "Bolevec měl 1,6 stupně."

Jinak se teploty v regionu pohybovaly většinou mezi 2 a 6 stupni. Přízemní teplota nicméně mohla mnohde klesnout i pod bod mrazu. Aktuální situace, kdy teploty padají ráno hodně nízko, není zas až tak výjimečná. Nahrává tomu především vyjasnění a uklidnění větru, samozřejmě také pozdní léto, které směřuje k začátku astronomického podzimu. Nicméně meteorologický podzim nastal už 1. září, ten astronomický přijde 23. září.

FOTO: ilustrační

SDÍLEJTE ČLÁNEK
Auto CB DACIA Jogger sleva_copy
MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT
Auto CB ŠKODA Flexi Scala_copy