QAPOVKY – NEJRYCHLEJŠÍ ZPRÁVY

Na obchvatu Plzně došlo k vážné dopravní nehodě. Mezi osmi zraněnými jsou i děti

29.06.2024 18:36     29.06.2024 20:41

Sobota 29. června je pro složky IZS velmi náročná. Bourá se napříč celým Plzeňským krajem. Vážná dopravní nehoda se stala i na plzeňském okruhu.

sanitka_ilustrační_QAP

Dne 29. 6. 2024 v 16:52 přijalo operační středisko Zdravotnické záchranné služby Plzeňského kraje oznámení o dopravní nehodě dvou osobních vozidel na mostním obchvatu nedaleko Křimic. Z místa bylo hlášeno několik zraněných osob. Na místo okamžitě vyrazily výjezdové skupiny záchranářů, včetně lékařů a inspektor provozu a další záchranné složky.

"Událost je řešena v režimu HPO (Hromadné postižení osob), ve FN Plzeň je aktivován traumaplán," uvedla mluvčí záchranné služby.

Na místě aktuálně zasahují všechny záchranné složky, dle prvotních informací bylo zraněno osm lidí.

Obchvat je uzavřený.

AKTUALIZACE:

19:11

Policie uvolnila informace, jak k nehodě došlo.

"Dnes krátce před 17. hodinou jel řidič ročník narození 2004 s vozidlem Volkswagen Golf po převaděči směrem na Domažlice a z dosud přesně nezjištěných příčin přejel do protisměru, kde nejprve bokem narazil do vozidla Škoda Octavia a poté se čelně srazil s vozidlem Volkswagen Passat, který řídil cizinec narozený v roce 1976. U řidičů Passatu i Octavie byly dechové zkoušky negativní, u řidiče Golfu byl vzhledem k jeho zdravotnímu stavu nařízen odběr krve v nemocnici," uvedl mluvčí policie.

Nehodou se dále budou zabývat policisté z dopravního inspektorátu Plzeň-město. "Uzavírka komunikace zatím trvá a bude trvat zhruba ještě hodinu," dodal mluvčí.

20:41

Zdravotnická záchranná služba ošetřila na místě osm osob, z toho tři děti. 

"V 17:01 dorazila na místo první výjezdové skupina a z místa potvrdila dopravní nehodu s 8 zraněnými osobami, včetně dětí. K místu události postupně přijížděly další výjezdové skupiny. Vzhledem k počtu zasažených na místě byl vyhlášen režim HPO (hromadné postižení osob). Záchranáři ve spolupráci s lékařem zahájili třídění raněných, dle stupňů naléhavosti od těch nejtěžších poranění po ty úplně nejlehčí," uvádí mluvčí záchranné služby Lukáš Uherek.

Po vytřídění všech raněných následovalo ošetření a zajištění těch nejzávažnějších stavů, osob v přímém ohrožení života, následně všech středně těžce zraněných a jako poslední v řadě záchranáři pečovali o lehce zraněné, nebo nezraněné pacienty.

"Celkem jsme na místě ošetřili 8 osob, z toho 2 muže, 3 ženy a 3 děti. Jednalo se o 3 těžká zranění, 2 zranění středně těžká a 3 zranění lehká. 1 osoba a 1 dítě bylo transportováno na Emergency (trauma centrum) do FN Lochotín, 2 děti a 2 dospělí na Urgentní příjem FN Lochotín a 2 ženy na Chirurgickou kliniku FN Bory," uvedl dále mluvčí záchranné služby.

"Po odjezdu posledního pacienta z místa události a jeho předání ve zdravotnickém zařízení byla celá tato mimořádná událost ukončena a to v 18:42. Na místě jsme spolupracovali s HZS a PČR. Všem zúčastněným složkám velmi děkujeme za obrovské nasazení a pomoc při zvládnutí celé události," dodal Lukáš Uherek.

Záchranné složky mají dnes plné ruce práce

V 9:50 zasahovaly složky IZS v Třemošné. Žena ročník 1978 utrpěla středně těžká poranění, se kterými byla následně transportována na Urgentní příjem FN Lochotín.

K tragické dopravní nehodě došlo v sobotu 29. června krátce po poledni nedaleko obce Seč. Více jsme psali ZDE.

Aktuálně se v Plzni také řeší vykolejená tramvaj. Foto a info ZDE.

Článek budeme aktualizovat.

Foto ilustrační

 

 

SDÍLEJTE ČLÁNEK
Renault Captur 380_
MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT
Auto CB ŠKODA Superb new