Auto CB ŠKODA nový SUPERB

Na plzeňských základních školách se vyučuje etiketa

09.11.2022 10:15

Od září se děti na základních školách v Plzni mohou setkat s výukou etikety. Plzeň za projekt Etiketa do škol zaplatí přes jeden milion korun.

QAP - úvodní fotka

Na základních školách v Plzni se ve školním roce 2022/2023 vyučuje etiketa. „Základy etikety budou vyučovány ve všech třetích ročnících plzeňských základních škol během celého školního roku. Žáci se v průběhu čtyř vyučovacích hodin poutavým způsobem seznámí s pravidly společenského chování v rámci předmětu Společenská výchova. Pro letošní rok je v rozpočtu výše uvedeného odboru připraveno na úhradu projektu 530 tisíc korun. Stejná částka je blokována ve Fondu rezerv a rozvoje města Plzně pro rok 2023,“ uvedla náměstkyně primátora Lucie Kantorová, do jejíž gesce mimo jiné patří oblast školství.

Etiketa se vyučuje dle metodického materiálu Etiketa pro děti, kterou vydalo Krašovská aktivity centrum. Její autorkou je Ilona Křižková, publikace je určena nejen rodičům a dětem, ale také pedagogům a školským pracovníkům. Právě oni ji nyní využijí při výuce v rámci nového projektu.

Foto ilustrační

SDÍLEJTE ČLÁNEK
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY
MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT