Na trhu se objevila nebezpečná židlička pro děti, hrozí pád a zranění!

11.05.2021 18:45

Česká obchodní inspekce zjistila na tuzemském trhu v nabídce výrobek, který pro nejmenší spotřebitele představuje vážné riziko. Jde o vysokou dětskou židli s označením „4 BABY“.

IMG-20200625-WA0001

Výrobek nedosahuje požadovaných parametrů při hodnocení stability, dítěti tak hrozí nebezpečí pádu ze stoličky. ČOI proto nařídila okamžité stažení výrobku z trhu. "Česká obchodní inspekce zjistila v ČR nebezpečnou vysokou dětskou židli „4 BABY“ sestavenou ze dvou dílů, které lze použít i samostatně jako stoleček a židličku. Výrobek je zhotoven z plastu bílé a červené barvy. Sedadlo a opěradlo židličky je potaženo omyvatelným materiálem. Pultík na židličce je možné odstranit. Výrobek je uložen v kartonovém obalu v rozloženém stavu. Popis na složení sedačky je součástí návodu, včetně piktogramů a slovního návodu. Součástí návodu jsou rovněž bezpečnostní informace, pokyny týkající se údržby a skladování, návod k instalaci a upozornění na montáž, věkové určení a maximální hmotnost dítěte," uvedl mluvčí ČOI Jiří Fröhlich.

Výrobek svými bezpečnostními parametry neodpovídá požadavkům technické normy, na kterou se výrobce odkazuje. Výrobek nedosahuje požadovaných parametrů při hodnocení stability směrem dozadu. Dítěti hrozí nebezpečí pádu ze stoličky např. v případě, kdy se dítě zapře nožičkama o před ním stojící předmět, případně se v židličce výrazně zakloní.

Foto: ČOI

SDÍLEJTE ČLÁNEK
Techmania Lunární léto
MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT
Auto CB ŠKODA Plus vyměňte_copy