QAPOVKY – NEJRYCHLEJŠÍ ZPRÁVY

Na území Trojky se objevily psí pisoáry, brzy přibydou další – FOTKY

12.09.2023 9:32

V ulicích třetího městského obvodu se v posledních dnech objevily psí pisoáry.

psí pisoáry Trojka Plzeň_0923_QAP (5)
psí pisoáry Trojka Plzeň_0923_QAP (5)psí pisoáry Trojka Plzeň_0923_QAP (7)psí pisoáry Trojka Plzeň_0923_QAP (6)psí pisoáry Trojka Plzeň_0923_QAP (1)psí pisoáry Trojka Plzeň_0923_QAP (2)psí pisoáry Trojka Plzeň_0923_QAP (3)

Psí pisoáry mají nalákat čtyřnohé domácí mazlíčky, aby vykonali svoji potřebu na nich, nikoliv na fasádách domů či zaparkovaných vozidlech. Celkem jich obvod zatím na vytipovaná místa nainstaluje čtyřiadvacet.

„Celkem jsme pořídili 24 kusů betonových psích pisoárů, které budou umístěny na území městského obvodu Plzeň 3, z toho šest kusů jsme v rámci vyzkoušení dokázali vyjednat zdarma. Pro nákup tohoto druhu městského mobiliáře jsme se rozhodli kvůli stížnostem majitelů nemovitostí, kteří mají problémy s močením psů na fasády svých domů,“ uvádí starosta Trojky David Procházka.

Místa byla vytipována s ohledem na bezpečnost. „Volili jsme umístění pouze v zeleni na rabátkách, nikoliv v průchozích profilech chodníků a také s ohledem na potřeby psů, jakožto teritoriálních zvířat, tedy na začátku či konce ulice, případně při křížení cest,“ vysvětluje mluvčí Trojky Michaela Adámková.

Psí pisoár využívá teritoriálního pudu psa označit každý den celé svoje území svým pachem. „Díky patentovanému systému zůstává po označení psem v pisoáru malé množství moči, které psům vytváří pachovou stopu a tím láká k označení další psy a opakovaně každý další den. Psí pisoár tedy směruje pozornost psů na jedno, předem vymezené místo. Je ideální na veřejném prostranství, protože první pes označí močí pisoár a další se již snaží jeho pach přeznačit, a to opakovaně každý den,“ popsala princip psích pisoárů mluvčí Trojky.

„Budeme rádi za zpětnou vazbu obyvatel, zda sledují, že umístění pisoárů splňuje svůj účel, tedy zda díky nim ubývá označkovaných fasád domů psími podpisy a má cenu pořizovat další,“ dodává starosta David Procházka.

 

Vytipovaná místa pro psí pisoáry:

 

Politických vězňů/Máchova

Politických vězňů/Dvořákova

Raisova/Majerova

17. listopadu/Čechova

Čechova/Klostermannova

Čechova/Alešova

Alešova/Vrchlického

Vrchlického/Dobrovského

Stehlíkova/Klatovská třída

Zikmunda Wintra/Hřímalého

Zikmunda Wintra/Mánesova

Hřímalého/Bolzanova

Hřímalého/Thámova

Zámečnická/Němejcova

Hřímalého/Zámečnická

Klatovská třída/Na Belánce

Čelakovského/Radobyčická

Antonína Uxy/Radobyčická

Kardinála Berana/Tylova

Kardinála Berana/Plachého

Kardinála Berana/Bendova

Poděbradova/Karlova

Na Jíkalce/Charvátova

Psí loučka Skvrňany

 

Foto QAP

SDÍLEJTE ČLÁNEK
Zvednu vam to_copy
MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT