Auto CB ŠKODA nový SUPERB
QAPOVKY – NEJRYCHLEJŠÍ ZPRÁVY

Nová služba Čisté Plzně. Z ulic by měly zmizet odpadky hromádící se kolem popelnic

03.03.2023 12:05

Starý nábytek, elektronika, pytle s oblečením…, to vše a mnohem více můžeme vídat kolem popelnic. Často si totiž lidé pletou okolí kontejnerů na odpadky se sběrným dvorem a nechají u popelnic kde co. S tím by měl být konec.

P1011125

Od 1. března začala Čistá Plzeň s tzv. douklízením v lokalitách, kde se kolem kontejnerů a odpadkových košů hromadí nejvíce odpadků. Společnost vytipovala dvě desítky nejkritičtějších míst po celé Plzni. Tam budou pracovníci Čisté Plzně pravidelně vyrážet s doúklidovým vozem a místa čistit.

Město Plzně chce zvýšit dohled strážníků, kteří by neukázněné občany pokutovali. Pro město a Plzeňany je tato nová služba velkou změnou. Ze sociálních sítí vím, jak občanům vadí nepořádek kolem sběrných nádob. Očekáváme, že s pravidelným doúklidem se situace zlepší, a že některé lidi motivujeme ke změně chování. Ty, kteří nebudou pořádek dodržovat, chceme důsledně postihovat. Domnívám se, že toto je maximum, co se dá ze strany města udělat,“ řekl Pavel Bosák, technický náměstek primátora.

Podle společnosti Čistá Plzeň je nejhorší situace v Blatenské ulici, Bolzanově, Božkovské, Guldenerově, Hálkově, na Husově náměstí, v ulici Hřímalého, Jablonského, v Kovářské ulici, v Majerově a Mánesově ulici, na Mikulášském náměstí, na náměstí T. G. Masaryka, v Petákově ulici, v Rubešově, v Rybářské a Úslavské ulici.

„Problém je, že někteří občané stále častěji využívají kontejnery a prostory kolem nich v rozporu s vyhláškou. Do kontejnerů vyhazují odpad, který tam nepatří, tím se nádoby přeplní a menší odpadky snadno vypadnou ven. Pro část lidí není ani problém vedle odložit třeba starý nábytek, elektrospotřebiče, přestože je mohou odevzdat zdarma na kterýkoliv sběrný dvůr,“ popsal Jan Šneberk, technický náměstek Čisté Plzně s tím, že pracovníci Čisté Plzně budou proto na inkriminovaná místa vyrážet každý den.

Foto ilustrační

SDÍLEJTE ČLÁNEK
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY
MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT