Auto CB ŠKODA nový SUPERB

O víkendu se vrátí tropické třicítky, hrozí také bouřky

10.08.2023 17:13

Meteorologové z Českého hydrometeorologického ústavu vydali předpověď na následující dny. Ta potěší především milovníky tepla.

slunce_počasí_teplo__ilustrační_QAP (2)

Chladné, skoro až podzimní počasí, si dá na nějaký čas odpočinek. "Od jihozápadu až jihu bude do střední Evropy zasahovat výběžek vyššího tlaku vzduchu, kolem kterého k nám začne proudit teplý vzduch od jihozápadu. Postupně počasí zejména v Čechách bude ovlivňovat zvlněné frontální rozhraní nad střední Evropou. Před ním k nám bude proudit teplý vzduch od jihozápadu," uvedli meteorologové.

V pátek bude jasno až polojasno, ráno se ojediněle objeví mlhy. Nejnižší noční teploty 11 až 7 °C, v údolích až 5 °C. Nejvyšší denní teploty 22 až 26 °C, v severozápadní polovině Čech místy až 28 °C, v 1000 m na horách kolem 16 °C, na Šumavě a v Krušných horách kolem 19 °C. Slabý proměnlivý, přes den západní až severozápadní vítr do 4 m/s.

Sobota bude polojasná až skoro jasná. Odpoledne a večer se na západě Čech objeví přeháňky nebo i bouřky. Nejnižší noční teploty 13 až 9 °C. Nejvyšší denní teploty 26 až 30 °C. Slabý proměnlivý nebo jihovýchodní vítr do 4 m/s.

Podobný ráz počasí mohou obyvatelé Plzeňského kraje očekávat i v neděli, kdy bude jasno až polojasno, zejména v Čechách přechodně až oblačno a místy přeháňky nebo bouřky. Nejnižší noční teploty 17 až 13 °C. Nejvyšší denní teploty 27 až 31 °C. Slabý proměnlivý vítr do 4 m/s, v bouřkách přechodně zesílí.

Stejně tak bude i na počátku pracovního týdne, denní teploty se budou pohybovat kolem tropické třicítky, místy se ale objeví přeháňky nebo bouřky.

Foto ilustrační

SDÍLEJTE ČLÁNEK
Renault Captur 380
MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT
Auto CB ŠKODA Plus vyměňte