QAPOVKY – NEJRYCHLEJŠÍ ZPRÁVY

Oprava na dálnici D5 u Rozvadova brzy skončí

15.06.2024 16:02

Práce na dálnici D5 u Rozvadova finišují, ve středu už by měl být opravovaný úsek zprovozněný.

10.6.4
10.6.110.6.210.6.410.6.6

"V pondělí 17. 6. začnou práce na postupném odstranění dopravních omezení na zhruba osmi kilometrech D5 nedaleko Rozvadova, kde od začátku dubna probíhá oprava povrchu dálnice ve směru na hranice s Německem," informuje aktuálně ŘSD.

Dálnice byla opravována kvůli havarijnímu stavu. Opravy trvaly více než dva měsíce. Byla provedena celková výměna cementobetonového krytu vozovky na více než osm kilometrů dlouhém úseku (km 136,150 – 144, 200).

Součástí stavebních úprav pak byla například také výměna odvodňovacích žlabů, výměna a doplnění svodidel na krajnici a na přejezdech středového dělícího pásu, obnova oplocení nebo oprava propustků a mostů.

"V souvislosti s dokončením prací v řešeném úseku by tak v pondělí měly začít i práce na demontáži dopravních omezení v tomto úseku. Během středy 19. 6. by pak měl být tento úsek opět zprovozněn bez výraznějších omezení," uvádí dále ŘSD.

Opravy ale stále pokračují na dálnici D5 u Plzně. Jedná se o opravy na obchvatu Plzně, které začaly v druho půlce května. Více jsmepsali ZDE.

foto: ŘSD

SDÍLEJTE ČLÁNEK
Zvednu vam to_copy
MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT
Auto CB ŠKODA Superb new