Auto CB ŠKODA nový SUPERB

Plzeň brázdily červené trolejbusy, teď míří do Českých Budějovic

07.03.2017 9:02

V ulicích Plzně byly v posledních měsících k vidění specifické červené trolejbusy. V západočeské metropoli ale nezůstanou. Čtěte podrobnosti.

F_A05_1300

Plzeňská Škoda Electric uzavřela kontrakt na dodávku nových trolejbusů pro České Budějovice. Dodávka společnosti pro jihočeský dopravní podnik představuje zakázku za více než 30 milionů korun.

„Jedná se o dva trolejbusy typu Škoda 27 Tr. Vozidla budou velmi komfortní - nabídnou například klimatizaci prostoru pro cestující i řidiče. Díky zabudovanému pomocnému bateriovému pohonu budou moci vozy jezdit i mimo trolejové vedení,“ říká Radek Kapr, obchodní manažer Škoda Electric.

Škoda tímto kontraktem navazuje na předchozí dodávky trolejbusů pro České Budějovice. Celkově již Škoda Electric vyrobila pro jihočeskou metropoli od roku 2005 více než 30 vozidel. „Kromě Českých Budějovic jezdí škodovácké trolejbusy v dalších dvanácti městech České republiky, například Hradci Králové, Teplicích, Plzni nebo v Ostravě,“ doplňuje Radek Kapr.

Za dobu existence trolejbusové výroby dodala Škodovka na tuzemský i zahraniční trh více než 14 tisíce trolejbusů. České trolejbusy jezdí ve zhruba třiceti zemích světa – v Evropě, Asii a v severní Americe. Kromě tradičního vývoje a výroby trolejbusů představila Škoda Electric dva typy nových bateriových elektrobusů. Na konci listopadu loňského roku například firma uspěla ve výběrovém řízení na dodávku elektrobusů pro společnost Arriva Morava. Ta bude vozidla provozovat v Třinci v rámci tamního systému městské hromadné dopravy. Škoda Electric se zabývá konceptem ekologických vozidel dlouhodobě a je synonymem pro ekologickou bezemisní dopravu.

FOTO: Škoda Electric

SDÍLEJTE ČLÁNEK
Renault Captur 380
MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT
Auto CB ŠKODA Plus vyměňte