Auto CB ŠKODA nový SUPERB

Plzeň ocenila čtyři osobnosti. Kdo získal čestné občanství či Cenu města Plzně?

29.10.2023 9:10

Čestné očanství, Cenu města Plzně a dvakrát Pečeť města Plzně město udělilo u příležitosti 105. výročí vzniku samostatného Československa.

oceněné osobnosti_MMP

Z rukou primátora Romana Zarzyckého ocenění převzali světoznámá tenistka a plzeňská rodačka Barbora Strýcová, inovátor, vizionář a ředitel Správy informačních technologií města Plzně Luděk Šantora, klavíristka Alena Tupá a v zastoupení dcerou také sbormistryně Hana Friedrichová, jež se zasloužily o založení úspěšného Plzeňského dětského sboru sklízejícího ovace v Čechách i zahraničí.

Všechny oceněné spojuje jeden společný rys, a tím je inspirace. "Každý z Vás je něčím úspěšný a vyznamenal se v jiné oblasti. Tento rok budou udělena ocenění, která zasahují do oblasti vědy a rozvoje technologií, oblasti sportu, kulturní sféry a vzdělávání,“ řekl primátor Roman Zarzycký.

Cenu města Plzně získal Luděk Šantora, udělena mu byla za technologické projekty, které usnadňují život všem Plzeňanům a rozvoj technického vzdělávání plzeňských žáků a studentů. „Díky jeho projektům je naše město nejchytřejší v republice a zaznamenává úspěchy i na celoevropské úrovni. Luděk Šantora je také inspirací mnoha technologickým nadšencům a mladým talentům, které sám podporuje,“ uvedl primátor. Luděk Šantora stojí v čele Správy informačních technologií města Plzně, je i za projektem moderního technologického parku TechTower, jenž stojí na základech Centra robotiky, SIT Portu a BIC Plzeň. Všechny tyto subjekty spojil v nejpropracovanější městský inovační program v Česku.

Čestnou občankou města Plzně se stala tenisová hráčka Barbora Strýcová, která svou úspěšnou kariéru započala v tenisovém klubu TK Slavia Plzeň a stala se dvojnásobnou vítězkou Wimbledonu a olympijskou bronzovou medailistkou ve čtyřhře. „Je to pro mě obrovská čest, je to něco trochu jiného, něco, co mě překvapilo, až mě to dojalo. Nesmírně si toho vážím. Beru to tak, že jsem toto ocenění dostala za celou tu svoji kariéru, že jsem něco dělala dobře,“ reagovala Barbora Strýcová po přijetí ocenění.

Pečeť města Plzně získaly za dlouholeté zásluhy v oboru kultury sbormistryně Hana Friedrichová a klavíristka Alena Tupá, které v roce 1980 stály u zrodu reprezentačního sboru města Plzně.

Foto město Plzeň

SDÍLEJTE ČLÁNEK
Zvednu vam to
MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT
Auto CB ŠKODA Plus vyměňte