QAPOVKY – NEJRYCHLEJŠÍ ZPRÁVY

Plzeň ovládnou opravy! Město chystá opatření proti kolapsům

11.12.2015 11:08

Uzavřená Mikulášská, opravy mostu generála Pattona nebo Letkovské. Tyto a další významné stavební akce budou od příštího roku kompikovat život v Plzni. Čtěte podrobnosti.

FOTO_Pavel Němeček (2)

Od příštího roku čeká Plzeň řada významných stavebních akcí. Je tak v podstatě jasné, že řidiče nečeká žádná hezká budoucnost. Například uzavření Mikulášské u nádraží kvůli přestavbě viaduktů se podle odhadů projeví v podstatě na všech dalších hlavních tazích. Vedení města tak nechá zpracovat návrh speciálních opatření a kvůli omezením vytvoří i koordinační skupinu.

Vedení města aktuálně připravuje takzvaný SUPERDIO, tedy dopravně inženýrské opatření, které by mělo zmírnit dopady významných omezení. Už teď je jasné, že v Plzni začnou od příštího roku probíhat významné stavby. "Klíčový podklad bude obsahovat informace ke všem připravovaným stavbám na území města, době jejich realizace, zahrne investiční plány všech veřejných investorů, tedy především státu, Plzeňského kraje, ale také městského odboru investic, Vodárny Plzeň a Správy veřejného statku města Plzně. Současně vznikne koordinační skupina, která se bude ve spolupráci s projektantem podílet na navrhování efektivních objízdných tras," říká mluvčí magistrátu Eva Barborková.

"V roce 2016, i v letech následujících, nás všechny, kdo žijeme na území města Plzně, čeká řada velkých i menších investičních akcí významně ovlivňujících dopravu. Odborné útvary města si uvědomují, že dopad realizace těchto staveb do veřejné i individuální dopravy bude v dosud nebývalém rozsahu. Zpracováním dokumentace SUPERDIO, která má umožnit koordinaci velkých staveb, chceme předejít tomu, aby se dostaly do konfliktu objízdné trasy pro jednu stavbu s objízdnými trasami jiných staveb. Nechceme, aby na objízdné trase nutné pro rekonstrukci státní silnice nastala situace, že kvůli jiné investici bude jiným dopravním úřadem povolena stavba respektive uzavírka na této trase,“ řekl náměstek pro oblast dopravy a životního prostředí Petr Náhlík. Zároveň dodává, že se jistě nepodaří vše udělat tak, aby to bylo bez problémů, nicméně jde o to, aby byly zásadní dopady mírnější.

Velké dopravní akce zásadně ovlivní provoz. Řidiči by se měli připravit na velké problémy...

Náročné budou z pohled objížděk a omezení především nadcházející tři roky. V letech 2016 az 2019 se plánuje rekonstrukce železničních mostů nad Mikulášskou třídou, mostu na Rokycanské na silnici I/26, dále oprava mostu generála Pattona na silnici I/27 včetně budování vyhrazeného třetího jízdního pruhu na Karlovarské třídě. Město s krajem bude zároveň opravovat Letkovskou ulicie a zahájí se i třetí etapa rekonstrukce tramvajové trati na Karlovarské.

"Technický úřad také připravuje vytvoření poradní koordinační skupiny, v níž budou zastoupeni všichni investoři, Plzeňský organizátor veřejné dopravy, zástupci všech silničních správních úřadů příslušní k povolování uzavírek pozemních komunikací na území města Plzně. Výstup z pravidelných zasedání poradní skupiny ve formě grafického výstupu pak bude podkladem pro samosprávné složky města, které se budou vyjadřovat k jednotlivým řízením o uzavírkách komunikací, aby byl vždy zajištěn průjezd veřejné dopravy i osobní dopravy, byť s jistým omezení," dodává mluvčí radnice.

FOTO: ilustrační

SDÍLEJTE ČLÁNEK
Zvednu vam to_copy
MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT
Auto CB ŠKODA Plus vyměňte_copy