Auto CB ŠKODA nový SUPERB

Plzeňský kraj zasáhly velmi silné bouřky, nejvíce škod napáchaly na Tachovsku

15.08.2023 17:01     15.08.2023 18:17

Výskyt bouřek bude dle slov meteorologů lokální. Nemusí se tak objevit na území celého Plzeňského kraje.

5

Vzhledem k pomalému postupu bouří budou největším nebezpečím přívalové srážky s krátkodobými úhrny kolem 50 mm, v opakovaných bouřích i vyššími. Vyskytovat se mohou i kroupy přes 2 cm. "Lokálně se očekává přívalový déšť s možným intenzivním odtokem vody ze svahů, rychlým rozvodněním malých toků a suchých koryt, zatopení podchodů, podjezdů, sklepů, podemletí komunikací nebo jejich zanesení unášeným materiálem apod. Nárazy větru mohou lámat větve, vyvracet stromy. Nebezpečí představují také kroupy a blesky. Lze očekávat škody na majetku, výpadky v energetice i problémy v dopravě," uvedli meteorologové.

Velmi silné bouřky bez pohybu se vyskytují v Karlovarském kraji a na SZ a Z Plzeňského kraje. "Jsou takřka bez pohybu a kromě intenzivních přívalových srážek se mohou vyskytovat i kroupy kolem 2 cm. Velký pozor na lokální přívalové povodně," doplnili meteorologové.

Hasiči zasahují převážně na Tachovsku, dle radarů se bouřka a déšť ženou na Plzeň. V Révové ulici v Plzni  spadlo na zaparkovaná vozidla několik střešních tašek.

V noci bude bouřková činnost postupně slábnout, ale během zítřejšího odpoledne se mohou bouřky opět objevovat, a to na většině území ČR, hlavně v okolí hor a kopců. Krátkodobé srážkové úhrny mohou dosahovat kolem 40 mm.

Výstraha před silnými bouřkami platí až do pátku 18. srpna.

Foto ilustrační

SDÍLEJTE ČLÁNEK
Renault Captur 380
MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT
Auto CB ŠKODA Plus vyměňte