Auto CB ŠKODA nový SUPERB
QAPOVKY – NEJRYCHLEJŠÍ ZPRÁVY

Policie řeší výbuch na Klatovsku i nálezy podezřelých předmětů - FOTKY

03.04.2024 14:25

Policisté v Plzeňském kraji přijali od začátku týdne několik oznámení týkajících se nálezů podezřelých předmětů. V jednom případě došlo i k výbuchu.

výbuch Klatovsko a munice_0424_PČR (1)
výbuch Klatovsko a munice_0424_PČR (1)výbuch Klatovsko a munice_0424_PČR (3)výbuch Klatovsko a munice_0424_PČR (2)výbuch Klatovsko a munice_0424_PČR (4)výbuch Klatovsko a munice_0424_PČR (5)výbuch Klatovsko a munice_0424_PČR (6)výbuch Klatovsko a munice_0424_PČR (7)výbuch Klatovsko a munice_0424_PČR (8)výbuch Klatovsko a munice_0424_PČR (9)

„V úterý 2. dubna v odpoledních hodinách jsme přijali hned dvě oznámení týkajících se nálezů podezřelých předmětů. K prvnímu takovému případu došlo při úklidu jednoho domu v Plzni. Jednalo se o skořepiny dělostřeleckého granátu,“ uvedla Barbora Šmaterová, mluvčí policie.

Ve druhé oznámené věci šlo o nález částí nevybuchlé munice, tentokrát při vyklízení garáže na Kaznějovsku. V obou případech se nálezci zachovali správně, s předměty nijak nemanipulovali a jejich objevení nám nahlásili. Na místa nálezů se dostavili nejen policisté z příslušných oddělení, ale i pyrotechnici, kteří podezřelé předměty zajistili a převzali k likvidaci,“ popsala Šmaterová.

Dalším obdobným případem se zabývají od začátku týdne i klatovští kriminalisté. V tomto případě však došlo k explozi neznámého předmětu. Výbuch způsobil závažné zranění dvaačtyřicetiletému muži, který musel být letecky transportován do zdravotnického zařízení.

Podle prvotních informací došlo k výbuchu při vyklízení a následném pálení slámy a věcí z půdy po původním majiteli domu na Klatovsku. Na místo byl přivolán specialista z odboru kriminalistické techniky a expertiz, pyrotechnici a soudní znalec.

„Při ohledání byla na místě události nalezena kulová puma, ale i zábavní pyrotechnika. Vyšetřovatel ve věci zahájil úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu těžké ublížení na zdraví z nedbalosti. Co výbuch v tomto případě způsobilo je předmětem dalšího prověřování,“ uvedla mluvčí policie.

Policie apeluje na veřejnost! „V souvislosti s těmito případy, a to nejen s nimi, ale i s dalšími nálezy podezřelých předmětů připomínajících munici, výbušnou či zábavní pyrotechniku, upozorňujeme občany, aby s žádnými takovými předměty v žádném případě nemanipulovali! Nebezpečí těchto nalezených věcí spočívá zejména v tom, že není zřejmé, v jakém stavu se nachází,“ apeluje Barbora Šmaterová.

Pokud tedy kdekoliv naleznete předměty (ať již při výkopových pracích či úklidu), u kterých budete mít podezření, že by se mohlo jednat o výbušný předmět, munici či její součást, veškerou činnost přerušte a přivolejte Policii České republiky.

Nedodržení těchto zásad je velice nebezpečné a jakákoliv manipulace s těmito podezřelými předměty může ohrozit život a zdraví osob.

Foto PČR

SDÍLEJTE ČLÁNEK
MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT