Policisté získali prestižní ocenění! FOTKY

11.12.2014 9:06

Pamětní medaili a čestné uznání převzalo z rukou hejtmana celkem 24 policistů z Plzeňského kraje. Medaili si odnesli i policisté, kteří zasahovali při útoku psa na malého chlapce v Janovicích nad Úhlavou.

oceneni-10
oceneni-2oceneni-3oceneni-6oceneni-7oceneni-8oceneni-9oceneni-10oceneni-11oceneni-12oceneni-13

Záchrana malého chlapce při útoku psa nebo například zadržení zloděje, který ve velkém kradl auta v Plzni. To je jen zlomek úspěchů, za které si převzala víc jak dvacítka policistů z Plzeňského kraje. Hejtman ocenil i policisty za výborné dlouholeté výkony.

Za příkladné plnění služebních povinností předal na Krajském úřadě Plzeňského kraje hejtman Václav Šlajs policistům pamětní medaili a čestné uznání.

"Díky tomu, že policie dobře plní svoje úkoly, patří náš kraj k nejbezpečnějším krajům v České republice. Plzeňský kraj kromě jiného letos získal ocenění Nejlepší místo pro život, kde jedním z 54 kritérií bylo také kritérium bezpečnosti a v této oblasti se kraj umístil velmi dobře. Chtěl bych poděkovat za práci, kterou odvádíte,“ uvedl hejtman Václav Šlajs před předáním ocenění.

Na slavnostním ceremoniálu nechyběl ani ředitel Krajského ředitelství policie Plzeňského kraje Jaromír Kníže, který poděkoval za činnost všem policistům. "Bez kvalitního týmu bychom tak dobrých výsledků nedosáhli. Budeme dělat vše proto, aby byl náš kraj tím nejlepším místem k žití v České republice,“ slíbil Jaromír Kníže.

Mezi oceněnými byli například i policisté Miroslav Barák a Antonín Trnka, kteří zasahovali v Janovicích nad Úhlavou na Klatovsku při útoku psa na malého chlapce. "Oba policisté zakročili proti psovi, který útočil a napadal 6letého chlapce v obci Janovice nad Úhlavou v srpnu 2014, kdy proti psovi použili střelnou zbraň a tím chlapci zachránili život a poté mu do příjezdu rychlé záchranné služby poskytovali první pomoc," připomíná událost mluvčí kraje Alena Marešová.

Medaile se dočkal také psovod Lukáš Velhartický, který má na svém kontě jen za letošní rok zadržení desítky pachatelů. Mezi nimi například i zloděje, který v Plzni ve velkém kradl auta. "Svým aktivním přístupem přispěl k zadržení pachatele krádeže vozidla Škoda Octavia v Plzni ze dne 1. dubna, což vedlo k objasnění sériové trestné činnosti. Dalším z příkladů je zadržení pachatele dne 21. 7. 2014, který byl pronásledován v rámci přeshraničního pronásledování ve vozidle BMW X 5, které odcizil v SRN a před hlídkou policie po opuštění vozidla utíkal a ukrýval se v nepřehledném terénu. Jmenovaný v rámci výkonu služby za pomoci služebního psa, jako příslušník výjezdové skupiny v letošním roce zadržel 10 pachatelů trestných činů a přestupků," doplnila mluvčí kraje.

FOTO: PČR

SDÍLEJTE ČLÁNEK
MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT
Auto CB ŠKODA Flexi Kamiq_copy