Přichází mlhavý podzim. Nejvíc pršet bude na začátku listopadu

26.10.2015 7:03

Zatím nás budou provázet průměrné teploty, výrazněji se ochladí až na konci listopadu. Počítat ale musíme v nejbližších dnech s mlhami a nízkou oblčaností.

FOTO_QAP_CZ (11)

Nadcházející čtyři týdny, které zahrnují i přelom října a listopadu, budou ve znamení spíš teplejšího podzimu. Výraznější pokles teploty se očekává až na začátku listopdu. V příštích dnech bychom ale měli počítat s tím, že přichází skutečně klasický pošmourný podzim. Čekají nás většinou mlhy, nízká oblačnost a mrholení.

"Období od 26. října do 22. listopadu 2015 bude teplotně průměrné až jemně nadprůměrné. První týden bude teplotně jemně nadprůměrný s denními maximálními teplotami na začátku týdne do 14 °C, na jeho konci budou většinou kolem 10 °C. Druhý týden vychází jako teplotně průměrný. Týden od 9. do 15. listopadu by měl být teplotně nadprůměrný a poslední nejchladnější s průměrnou týdenní maximální teplotou vzduchu kolem 6 °C, a průměrnou týdenní minimální teplotou již kolem 0 °C," informoval ČHMÚ.

Srážkově bude období od 26. října do 22. listopadu spíš podprůměrné. Nejvíc pršet by mělo v prních dvou listopadových týdnech.

Mlhy a nízká oblačnost. Nastává klasické podzimní počasí...

V příštích dnech si slunečné oblohy zrovna moc neužijeme. Čekají nás spíš mlhy nebo zataženo nízkou oblačností.

V pondělí bude zataženo nebo oblačno, ráno a dopoledne se mohou objevit mlhy. Teploty budou přes den mezi 9 a 13 stupni. Podobné to bude i během úterý. Bude většinou zataženo nízkou oblačností a mlhavo. Na horách a odpoledne místy i v nižších polohách by se přece jen mohla objevit polojasná obloha. V noci klesnou teploty mezi 7 a 3 stupně, přes den vystoupí mezi 6 až 10, při malé oblačnosti až na 14.

Středa bude znovu ve znamení nízké oblačnosti a mlh, ojediněle se objeví i mrholení. Sem tam by se to ale mohlo přece jen vybrat i na skoro jasno. V noci budou teploty mezi 7 a 3 stupni, při vyjasnění až okolo nuly. Přes den nejčastěji mezi 6 a 10. Úplně stejné vyhlídky pak platí i pro čtvrtek a pátek. Jen ve čtvrtek se objeví i slabý déšť.

Vyhlídka počasí od soboty do pondělí podle ČHMÚ: "Většinou zataženo nízkou oblačností a mlhavo. Na horách a místy i v nižších polohách skoro jasno. Nejnižší noční teploty 9 až 4 °C, v místech se zmenšenou oblačností kolem 2 °C. Nejvyšší denní teploty 7 až 12 °C, při malé oblačnosti až 15 °C."

FOTO: ilustrační

SDÍLEJTE ČLÁNEK
DKlub
MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT