QAPOVKY – NEJRYCHLEJŠÍ ZPRÁVY

Řidiči pod vlivem alkoholu i drog! Při kontrolách padly pokuty za desítky tisíc

07.12.2015 14:56

Policie v Plzeňském kraji se o víkendu zaměřila na kontroly řidičů v souvislosti s Mikulášem. Kontroly budou pokračovat kvůli vánočním večírkům.

ilustrační foto_QAP foto (21)

O uplynulém víkendu se v Plzeňském kraji rozjely speciální policejní kontroly na silnicích zaměřené na alkohol a drogy. Jednalo se o kontroly v souvislosti s Mikulášem. V síti kontro skončilo skutečně několik opilců, nicméně víc pokut pak padlo za technický stav auta nebo za vysokou rychlost. Kontroly budou v prosinci i dál pokračovat.

Kontroly proběhly v noci ze soboty na neděli, v pondělí odpoledne pak policie zveřejnila kompletní výsledky. "Při kontrolách bylo zjištěno 77 přestupků, v 72 případech byly vyřešeny na místě uložením blokové pokuty celkem za 26.100 korun. Dva z přestupků se týkaly řidičů pod vlivem alkoholu, u kterých hodnota provedené dechové zkoušky nepřekročila jedno promile. Trestné činy byly odhaleny u dvou řidičů, kteří měli řídit ve stavu vylučujícím způsobilost, kdy se na detekčním přístroji objevila hodnota přesahující 1 promile a jsou proto nyní podezřelí ze spáchání přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky. Dále byl na Klatovsku přistižen jeden řidič, který měl usednout za volant s drogami v těle, což rovněž potrvrdil provedený test," shrnuje výsledky mluvčí Krajského ředitelství policie Plzeňského kraje Jana Tomková.

Policisté ale rozdávali pokuty například i za vysokou rychlost, skoro dvacítka řidičů seděla v autech s nevyhovujícícm technickým stavem, desítka jich neměla bezpečnostní pás a pokuty si vysloužili také chodci a cyklisté.

Kontroly na silnicích budou v kraji podle policie pokračovat až do konce roku. Hlídky budou dohlížet na silnice ve zvýšené míře především v souvislosti s vánočními večírky. Podrobnosti najdete v článku zde.

 

SDÍLEJTE ČLÁNEK
Renault Captur 380_
MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT
Auto CB ŠKODA Superb new