Rokycanské koupaliště se připravuje na novou sezónu. Jaké jsou novinky?

27.04.2023 17:05

Sezóna na Městském koupališti v Rokycanech bude zahájena 1. června 2023. V pátek 21. dubna začalo samotné napouštění koupaliště z řeky Klabavy, je potřeba do konce května přečerpat 24 tisíc kubíků vody.

Koupaliště vstup

Návštěvníky koupaliště v letošním roce čekají novinky. „Od letošní sezony bude na koupališti možné poprvé platit platební kartou. Doposud bylo možné platit pouze hotově nebo vstup byl možný na permanentku. Druhou novinkou jsou vratné kelímky u provozovatelů občerstvení, kdy nápoje nebude již možné zakoupit v jednorázových kelímcích. Naším cílem je snížit množství plastového odpadu a jít ekologičtější cestou,“ řekl k letošní sezoně Tomáš Rada, starosta města Rokycan.

Objem koupaliště je 24 tisíc kubíků s největší hloubkou 2,5 metru, 450 kubíků je objem brouzdaliště s hloubkou do 60 centimetrů. „Ročně čerpáme z Klabavy do koupaliště 50 tisíc kubíků. Čerpání do koupaliště jsme zahájili v pátek 21. dubna. Napuštěno musíme mít na konci května. Denní odběry vody jsou závislé na počasí a stavu vody v řece. Čerpáme ve dne i v noci. Hodinový průtok čerpadla je 43 kubíků,“ doplnil Jaroslav Moravec, vedoucí Sportovních zařízení města Rokycany.

Celodenní vstupné pro dospělého bude 100 korun, zlevněné 80 korun, děti do 6 let zdarma. Rodinné vstupné (2+2) vyjde na 280 korun.

Foto město Rokycany

SDÍLEJTE ČLÁNEK
MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT