QAPOVKY – NEJRYCHLEJŠÍ ZPRÁVY

Rokycany představí občanům hodnocení rozvoje města

21.02.2024 17:05

Hodnocení udržitelného rozvoje města Rokycany je nově zpracovaným analytickým podkladem Rokycan. Hodnocení bude v březnu představeno veřejnosti.

Kašna_Masarykovo náměstí

Ve čtvrtek 7. března 2024 od 15 hodin představí analýzu za zpracovatele Vít Zeman. Do zasedací místnosti Triana Městského úřadu Rokycany je zvána široká veřejnost.

„Cílem analýzy potenciálu území je za využití dostupných, zejména prostorových dat stanovit priority pro koncepční rozhodování o udržitelném rozvoji území na odborné i politické úrovni, tedy identifikovat nejvhodnější lokality pro rozvoj města s důrazem zejména na ekonomická, urbanistická, environmentální a technická kritéria a jejich dodržování,“ říká mluvčí města Rokycany.

Z analýzy vyplývá, že za silné stránky Rokycan jsou považovány zejména poloha a dopravní dostupnost, zázemí pro sport, okolní životní prostředí. Za slabé stránky jsou považovány zejména dopravní řešení (sjezdy, obchvaty, parkoviště), složení obyvatelstva s ohledem na kvalifikaci a nezaměstnanost, chybějící byty a pozemky pro výstavbu bytů.

„K příležitostem patří zejména možnost rozvoje podnikání, využití polohy a přístupu dopravy, možnost využití kasáren. K hrozbám patří zejména vývoj populace, dopravní situace a možnost povodní,“ dodává mluvčí.

Foto ilustrační město Rokycany

SDÍLEJTE ČLÁNEK
MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT
Auto CB ŠKODA Kamiq flexi_03_24