Auto CB ŠKODA nový SUPERB

Rybníček v Železném Újezdě prošel krásnou proměnou – FOTKY

10.02.2023 9:57

V loňském roce se v Železném Újezdě na jižním Plzeňsku rekonstruoval rybníček. Rekonstrukce se opravdu vydařila. Podívejte se do fotogalerie.

vodní nádrž Železný Újezd_rekonstrukce_0223_obeccizkov (5)
vodní nádrž Železný Újezd_rekonstrukce_0223_obeccizkov (5)vodní nádrž Železný Újezd_rekonstrukce_0223_obeccizkov (1)vodní nádrž Železný Újezd_rekonstrukce_0223_obeccizkov (9)vodní nádrž Železný Újezd_rekonstrukce_0223_obeccizkov (3)vodní nádrž Železný Újezd_rekonstrukce_0223_obeccizkov (4)vodní nádrž Železný Újezd_rekonstrukce_0223_obeccizkov (6)vodní nádrž Železný Újezd_rekonstrukce_0223_obeccizkov (7)vodní nádrž Železný Újezd_rekonstrukce_0223_obeccizkov (8)

V červenci roku 2022 začala rekonstrukce malé vodní nádrže v Železném Újezdě. Nové vedení obce připomnělo, že zásluhy na rekonstrukci má bývalý starosta. „Hned v úvodu je třeba velké poděkování bývalému starostostovi Ing. Ladislavu Járovi, který projekt opravy nádrže připravil od prvotní myšlenky v roce 2020, přes povolení a vyjádření zainteresovaných subjektů, projektové dokumentace až po realizaci v r. 2022,“ poděkovalo nové vedení obce Čížkov, pod kterou Železný Újezd spadá.

Vodní nádrž prošla kompletní rekonstrukcí. Celkové náklady činí 1 159 025 Kč bez DPH. Ministerstvo zemědělství poskytlo dotaci 981 000 Kč.

„Za zmínku stojí zcela nová vybudována opěrná zeď. Původní, na které bylo staré zábradlí, se po odbahnění kompletně zbortila. Tato zeď neměla žádné základy. Za pomoci bouracího kladiva se zbytky starého betonu odvozily a byla zde vybudována nová žulová s novým zábradlím,“ uvádí obec.

Při rekonstrukci se myslelo i na okolí. „Také okolí nově vybudované výpusti a bezpečnostního přelivu je vyzděno žulovým kamenem, zbytek hráze tvoří "na sucho" vyskládaný kámen. Celá hráz byla oseta travním osivem. Brzy nám bude vysedávat na nově instalované výpusti i vodník, aby celé vodní dílo hlídal,“ prozradila obec.

Foto obec-cizkov.cz

SDÍLEJTE ČLÁNEK
MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT