22.08.2026 14:00
22.08.2026 11:57
Akce Centrum v Plzni. Strážníci v noci zamířili tam, kde to nejvíc žije - FOTKY
21.08.2026 8:22
Víkend plný akcí je tu! Kam vyrazit v Plzni a Plzeňském kraji?
Na hlavním tahu mezi Zbůchem a Líněmi začnou opravy!
V pondělí 6. října odstartují práce silnici I/26 mezi obcemi Zbůch a Líně. Opravovat se bude zhruba kilometr dlouhý úsek.
Provoz na opravovaném úseku na hlavním tahu z Plzně do Domažlic bude řízen kyvadlově. "Během následujících 38 dní dojde k výměně konstrukčních vrstev vozovky, pročištění příkopů, úpravě hospodářských sjezdů a opravě čel silničních propustků na trase. Jeden ze zmíněných kamenných propustků pak během stavby projde kompletní rekonstrukcí," uvádí Adam Koloušek, tiskový muvčí ŘSD.
Celá stavba je rozdělena do několika etap. " Během nich bude provoz v místě prací vždy veden jedním jízdním pruhem kyvadlově. Oprava tak bude prováděna za částečné uzavírky hlavního tahu," doplnil Koloušek.
Opravy budou stát celkem 7,3 mil. Kč bez DPH.
foto: ilustrační