Auto CB ŠKODA nový SUPERB
QAPOVKY – NEJRYCHLEJŠÍ ZPRÁVY

Šumavskou Horskou službu navštívili klienti z denního stacionáře - FOTKY

22.04.2024 8:11

Osvěta je jednou ze zásadních činností Horské služby. Začátkem dubna navštívili horské záchranáře na Špičáku klienti z denního stacionáře. 

Navsteva stacionare Klicek u HS Spicak_5

Na 15 klientů včetně 6 vozíčkářů z denního stacionáře ze Sušice navštívilo se svým odborným doprovodem šumavskou Horskou službu přímo na jejich základně na Špičáku. 

„Ačkoliv to není běžnou rutinou, jsme rádi, že za námi dorazili. Kromě veškeré výbavy si mohli vyzkoušet i jízdu na šestikolce, hodně se jim to líbilo,“ shrnuje Petr Pospíšil ml. ze šumavské Horské služby.

Exkurze se účastnili lidé ze sušického stacionáře různého věku s různým stupněm postižení. Návštěvníci přijeli vlakem z cca 1,5 hodiny vzdálené Sušice. Horští záchranáři je čekali na vlakovém nádraží, kde jim pomohli s vyložením vozíčkářů a pak společně vyrazili ke služebně HS cestou dlouhou okolo půl kilometru. 

Záchranáři je nejprve seznámili s prací Horské služby, různými druhy zásahů, prevencí a riziky pohybu v terénu a výbavou lékárničky. 

Klienti ze stacionáře si mohli osahat veškerý zdravotnický materiál, vyzkoušeli si různé dlahy, vakuovou matraci, měření okysličení krve oxymetrem či přípravu horolezecké výbavy a manipulaci s ní. 

Na závěr čekala všechny návštěvníky včetně vozíčkářů projížďka na šestikolce, někteří jeli vedle řidiče, vozíčkáři a další zajištěni ve vakuové matraci. „Celé dopoledne exkurzi přálo skvělé počasí, akce měla velký úspěch. Děkuji klukům ze Špičáku, že takové akce dělají a všem klientům stacionáře a jejich doprovodu za návštěvu a odvahu,“ uzavírá Michal Janďura, náčelník HS Šumava.

Foto HS Šumava

 

SDÍLEJTE ČLÁNEK
Renault Captur 380
MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT