Auto CB ŠKODA nový SUPERB
QAPOVKY – NEJRYCHLEJŠÍ ZPRÁVY

16.06.2024 14:15

Tragická nehoda zastavila provoz na dálnici, na D5 zemřel motorkář

Nehoda se stala dopoledne u Loděnice ne Berounsku ve směru na Prahu

Technické služby města Klatov obnovily za 10 milionů korun flotilu- FOTKY

21.09.2023 9:39

Se všemi novými stroji se již můžete potkávat na území města Klatovy i integrovaných obcích při jejich nasazení. Stroje pořídily Technické služby města Klatov v prvním pololetí roku 2023.

TS nové stroje_0923_TS města Klatov (1)
TS nové stroje_0923_TS města Klatov (1)TS nové stroje_0923_TS města Klatov (2)TS nové stroje_0923_TS města Klatov (3)TS nové stroje_0923_TS města Klatov (4)

„Největším přírůstkem do flotily strojů je nákladní automobil Mercedes- -Benz Atego – stavební řada - 1524 A 4x4 s nástavbou jednohákového nosiče kontejnerů, nástavbou pro posyp solí a inertními materiály v zimním období a pro výdej teplé obalované směsi v letním období,“ uvedl Libor Hošek, vedoucí odboru životního prostředí MěÚ Klatovy s tím, že se jedná se o náhradu za stávající prostředek, který městu Klatovy sloužil 42 let.

Dalším novým přírůstkem do flotily strojů je HAKO Citymaster 1650. „Stroj je použitelný jako kompaktní chodníkový zametač nebo jako univerzální nosič nástaveb mj. pro zimní údržbu. Pořízený stroj je pro zimní údržbu alternativně vybaven šípovou radlicí, šikmým kartáčem a sypačem pro posypovou sůl i inertní materiály. V další výbavě je agresivní kartáč, který si poradí např. s trávou u zámkových dlažeb a podobně. I zde se jedná o náhradu za 16 let starý stroj,“ popsal vedoucí odboru životního prostředí MěÚ Klatovy.

„Nejmenším přírůstkem do flotily strojů je Glutton® H2O Perfect, což je 100% elektrický (bezemisní), extrémně výkonný samohybný vysavač odpadu, který je určen k udržování čistoty malých i velkých měst,“ uvádí Libor Hošek.

Stroj je snadno použitelný i v náročnějších podmínkách. „Dlouhá životnost baterie respektuje životní prostředí měst. Je spolehlivý, robustní, atraktivní vzhledově, díky čemuž dokonale zapadá do městského prostředí, a jeho tichý provoz ocení především místní obyvatelé. V tomto případě se jedná o nákup nového prostředku, kterým nebyly TSMK dosud vybaveny,“ vysvětluje Hošek.

Investice do těchto třech strojů přesáhla částku 10 mil. Kč a v plné výši byla pokryta z prostředků investičního fondu TSMK. Jedná se o dlouhodobou investici, která napomůže ke zlepšení podmínek a čistoty v našem městě,“ uvedl Libor Hošek.

Další letošní investice v jednotkách milionů korun půjdou do obnovy zařízení krematoria a krytého plaveckého bazénu. V jednání je i rekonstrukce střechy krytého plaveckého bazénu, jeho zateplení a instalace solárních panelů.

Foto TS města Klatov

SDÍLEJTE ČLÁNEK
Zvednu vam to
MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT
Auto CB ŠKODA Plus vyměňte