QAPOVKY – NEJRYCHLEJŠÍ ZPRÁVY

TechTower bojuje o vítězné umístění v prestižní evropské soutěži, hlasovat může i veřejnost

22.10.2023 11:00

TechTower je významným projektem města Plzně, díky kterému byla zrekonstruována část památkově chráněných objektů v areálu bývalého pivovaru Světovar. Vznikl zde unikátní prostor nabízející zázemí a podporu inovačním firmám a startupům. Projekt nyní bojuje o umístění v soutěží Regiostars.

Den architektury_Techtower_Plzeň_0923_Milan Svoboda (3)

Ve středu 11. října 2023 se v rámci Evropského týdne regionů a měst uskutečnila v Bruselu veřejná prezentace finalistů evropské soutěže Regiostars, mezi které se probojoval plzeňský projekt technologického centra TechTower.

Ten se v rámci soutěže uchází hned o dvě ceny – odbornou cenu v rámci soutěžní kategorie Konkurenceschopná a chytrá Evropa a o Cenu veřejnosti, v níž soutěží vybraní finalisté napříč soutěžními kategoriemi. 

TechTower díky svému umístění mezi finalisty soutěže Regiostars patří mezi top 5 projektů financovaných z evropských fondů přispívajících k regionálnímu rozvoji a reprezentující to nejlepší z celé EU v rámci oblasti inovativní ekonomické transformace.

Vítězové jednotlivých soutěžních kategorií budou zveřejněni 16. listopadu během slavnostního ceremoniálu v Ostravě. O odborné ceně bude rozhodovat specializovaná porota, občané z celé EU však mohou rozhodnout, kdo bude vítězem Ceny veřejnosti. 

Do veřejného hlasování se můžete zapojit i vy a podpořit tak technologický park TechTower, projekt města Plzně.

Do 14. listopadu můžete hlasovat ZDE.

Foto ilustrační Milan Svoboda

SDÍLEJTE ČLÁNEK
Zvednu vam to_copy
MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT
Auto CB ŠKODA Superb new