QAPOVKY – NEJRYCHLEJŠÍ ZPRÁVY

Tramvajovou trať ve Skvrňanech čeká rekonstrukce, tramvaje budou mít výluku

28.06.2023 8:13

Rekonstrukce tramvajové trati a inženýrských sítí v ulici Terezie Brzkové v Plzni proběhne od 1. července, hotovo má být do konce listopadu. Stavební práce si vyžádají uzavírku komunikace i úpravy ve spojích a jízdních řádech městské hromadné dopravy.

opravy koleji Skvrnany rijen 2022 foto QAP (28)

Modernizace tramvajové trati v ulici Terezie Brzkové proběhne mezi ulicemi Vejprnická a Macháčkova. Jedná se o cca 200 metrů dlouhý úsek, ve kterém se nachází tramvajová zastávka Karla Steinera.

„Ve špatném stavu jsou velkoplošné betonové panely tramvajové trati. Při rekonstrukci tramvajového tělesa dojde také k napřímení zastávky Karla Steinera. Sondy prokázaly, že nevyhovující je také stav vozovky. Naplánovány jsou tedy opravy tramvajové trati včetně jejího odvodnění, úpravy na vodovodních řadech i kanalizaci a kompletní rekonstrukce vozovky včetně parkovacích stání,“ uvedl náměstek primátora města Plzně pro oblast dopravy a životního prostředí Aleš Tolar.

„Start stavebních prací a dopravních omezení byl záměrně stanoven na začátek prázdnin, kdy obecně výrazně klesá dopravní zátěž ve městě a dopady omezení na dopravu tak budou nižší. I tak ale žádám účastníky provozu o trpělivost,“ dodal Aleš Tolar.

V tomto období bude nutná úplná uzavírka ulice Terezie Brzkové v úseku ulic Vejprnická a Macháčkova. Dále budou nutné částečné uzavírky křižovatky Vejprnická x Terezie Brzkové, a to ve dnech 1. až 23. července a od 4. do 30. září. V těchto dnech budou uzavřeny některé jízdní pruhy a doprava svedena do těch zbývajících. Po celou dobu stavby však bude vyloučen v této křižovatce provoz vozidel nad 7,5 tuny (s výjimkou vozidel stavby a případně zimní údržby).

OMEZENÍ PMDP:

V souvislosti s rekonstrukcí dojde od 1. července k dlouhodbé výluce na lince 2 ve Skvrňanech. Tramvaje (linka 2) budou v provozu pouze v úseku Světovar - Malesická. Dále do Skvrňan budou pokračovat autobusy náhradní dopravy – linka 2A.

Zastávky linky 2A:
směr Skvrňany:

 • Malesická (autobusová zastávka linky N2)
 • Slovanské údolí (zastávka umístěna za tramvajovou zastávkou u kraje komunikace)
 • Školy Vejprnická (autobusová zastávka linky N2)
 • Zadní Skvrňany (autobusová zastávka linky 24)
 • Terezie Brzkové (tramvajová zastávka linky 2 směr Skvrňany) – s najetím na tramvajový pás
 • Skvrňany (náhradní zastávka u obratiště – směr Vojanova, cca na úrovni objektu Terezie Brzkové 60)

směr Malesická: 

 • Skvrňany (náhradní zastávka u obratiště – směr Vojanova, cca na úrovni objektu Terezie Brzkové 60)
 • Zadní Skvrňany (autobusová zastávka linky 24)
 • Školy Vejprnická (autobusová zastávka linky N2 směr centrum)
 • Slovanské údolí (zastávka umístěna za tramvajovou zastávkou u kraje komunikace)
 • Malesická (autobusová zastávka linky N2)

Autobusy:

Z důvodu rekonstrukce tramvajové tratě v ulici Terezie Brzkové budou linky 24, 25, N2, N5 vedeny v oblasti Skvrňan odklonem Lábkovou ulicí.

Zastávky linek 24, 25, N2, N5 Macháčkova a Lábkova budou zrušeny bez náhrady.

Změna zastávek Zadní Skvrňany

 • Z důvodu obrácení průjezdu spojů linek 24, 25, N2, N5 skrze Skvrňany, bude stávající zastávka pro směr do Bolevce (směrem na východ) obsluhována po dobu odklonu spoji směrem na Borská pole a linkou 2A ve směru do Malesické. Tato zastávka bude rovněž nástupní zastávkou pro linky N2, N5 směrem do centra.
 • Stávající zastávka pro směr na Borská pole (směrem na západ) bude pro linky 24, 25 přeložena do točky. Hlavním důvodem je umožnění křižování posledních večerních spojů linek 24, 25 ve směru do Bolevce pro zajištění garantovaného přestupu.
 • Nácestná zastávka linky N5 pro spoje do Malesic, bude ve stávající zastávce pro směr na Borská pole (směrem na západ).

foto: ilustrační

 

SDÍLEJTE ČLÁNEK
Zvednu vam to_copy
MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT
Auto CB ŠKODA Superb new