24.06.2026 11:18
Pozor! Přichází vlna extrémních veder
Na Plzeňsku platí výstraha, teploty mohou atakovat až 40 °C! Více info v článku...
24.06.2026 11:18
Na Plzeňsku platí výstraha, teploty mohou atakovat až 40 °C! Více info v článku...
24.06.2026 10:22
23.06.2026 17:32 23.06.2026 18:27
Státní zemědělská a potravinářská inspekce (SZPI) zveřejnila výsledky kontroly v prodejně potravin v Nepomuku na náměstí Augustina Němejce. Inspektoři v zázemí provozovny narazili na velmi špatné hygienické podmínky. Přímo v místech, kde se skladuje zboží, objevili trus i živé hlodavce.
Při úřední kontrole inspektoři Státní zemědělské a potravinářské inspekce (SZPI) odhalili u provozovatele Ngoc Son Lai řadu závažných hygienických prohřešků. Prodejna potravin, která se nachází v Nepomuku na náměstí Augustina Němejce, byla podle nich nedostatečně zabezpečená proti vnikání škůdců, což mělo za následek jejich nekontrolovaný výskyt v prostorách, kde se manipuluje se zbožím.
Inspektoři na místě zjistili hned několik zásadních pochybení, mezi která patřil výskyt živých hlodavců a jejich trusu nebo stopy po působení a pohybu těchto škůdců. Inspekce konstatovala i nevhodné skladování potravin.
„Uložen byl zákaz užívání prostor pouze pro zázemí provozovny (skladovací prostor a navazující prostory). Provozovna jakožto celek uzavřena nebyla,“ uvádí inspekce s tím, že k uzavření došlo v pondělí 23. března. Provozovatel však na nápravě pracoval rychle – po odstranění závad byl zákaz hned následující den, tedy 24. března, uvolněn a prostory jsou nyní opět v provozu.
Jak to v zázemí prodejny vypadalo v době kontroly, se můžete podívat v naší fotogalerii.
Foto: SZPI