Tunel Valík čeká pravidelná údržba. Doprava bude omezena!

10.10.2023 17:33

Z důvodu pravidelné technické údržby bude na několik dní omezen provoz v tunelu Valík, který se nachází nedaleko Plzně na dálnici D5. Doprava bude svedena střídavě do jednoho z tubusů.

tunel Valík QAP foto

První část oprav se uskuteční 16. října. V 5 hodin započne demontáž plechových svodidel ve středových dělících pásech a v obou tubusech budou kvůli tomu uzavřeny levé jízdní pruhy. V 10 hodin téhož dne pak policisté úplně zastaví provoz na zhruba 10 minut ve směru na Prahu a provoz z obou směrů bude sveden do tubusu ve směru na Rozvadov. Takto budou řidiči jezdit až do 18. října do 04:55 hodin. V tento čas dojde ve druhé části k zastavení provozu v obou směrech asi na 20 minut. Důvodem bude provedení funkční zkoušky požárně bezpečnostního zařízení a také přemístění dopravního značení a přesunutí dopravy z obou směrů do levého tubusu ve směru do Prahy.

Dne 19. října pak v závěrečné třetí části policisté ve 14:00 hodin zastaví provoz asi na 10 minut ve směru na Rozvadov za účelem znovuotevření obou tubusů tak, že provoz bude probíhat v pravých jízdních pruzích. Levé budou uzavřeny kvůli opětovné instalaci plechových svodidel ve středových dělících pásech. Předpokládaná doba konce montáže je do 20:00 hodin, po jejím konci bude provoz plně obnoven v obou směrech.

Foto ilustrační

SDÍLEJTE ČLÁNEK
Techmania Lunární léto
MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT
Auto CB ŠKODA Plus vyměňte_copy