Turnaj League of Legends v Plzni. Konalo se první oficiální esportové klání

28.12.2022 11:45

V Plzni se konal první oficiální esportový turnaj. League of SIT Port nalákalo mnoho zájemců. Sjeli se hráči z celé republiky. 

Leuague_Sit_port_e_sport_SIT_1222

Turnaje se zúčastnilo více než sto hráčů. Hrála se celosvětově známá počítačová hra League of Legends. Podle dat České asociace esportu vzrostl za posledních 6 let tuzemský esport asi šestinásobně. Až 4 miliony lidí má povědomí o tom, co je to esport a téměř 1,9 milionu obyvatel České republiky někdy sledovalo esportový zápas.

„Popravdě jsme byli nejprve zdrženliví, říkali jsme si, že kdyby se přihlásilo 8 soutěžních týmů, budeme spokojeni, přece jen to byla první akce tohoto typu, kterou jsme pořádali. Během pár dnů jsme měli 28 týmů, to jsou skoro dvě stovky zájemců, přičemž kapacita turnaje byla 20 týmů, takže jsme nakonec museli odmítat. Tak velký zájem nás opravdu mile překvapil. Základní a postupová kola hráli soutěžící z domova, velké finále se odehrálo u nás v SIT Portu. Postupová kola i finále jsme přitom streamovali, aby mohl každý fandit svému favoritovi,“ řekl Kristián Cholinský, projektový manažer SIT Port Správy informačních technologií města Plzně.

Trofej si nakonec po napínavém boji odnesl tým Go Elements, na druhém místě skončil Tetanus a třetí příčku vybojoval tým nadšenců Proud Enjoyers. „Finále se neslo ve skvělé atmosféře, všechno bylo na profesionální úrovni. Máme spoustu pozitivních ohlasů, ale samozřejmě vidíme i věci, které u dalšího turnaje chceme vylepšit, každopádně se už teď těšíme na příští ročník,“ uzavřel Kristián Cholinský.

Příští turnaj League of SIT Port se odehraje už v prostorách nového technologického parku TechTower v Plzni na Světovaru, kam SIT Port přesouvá svoje aktivity.

„Uspořádáním tohoto turnaje jsme splnili přání členů naší komunity ze SIT Portu Správy infomačních technologií města Plzně, kde se věnují nadšencům do technologií a začínajícím podnikatelům. Esport je takřka fenomén, určitě přitom nejde jen o hraní počítačových her. Pro nás je podstatou, že se setkávají mladí lidé, kteří mají podobné zájmy a utužují se jejich vztahy v rámci komunity. Sjeli se sem lidé z různých koutů republiky, od Plzeňského kraje po Moravu, někteří z nich poprvé slyšeli o nabídce aktivit, které v Plzni pro studenty a mladé inovátory máme. I oni už nyní vědí, že se na nás mohou obrátit a že zde máme řadu možností, jak jim pomoci s jejich nápady a projekty,“ řekl Daniel Kůs, radní města Plzně pro oblast Smart Cities a podporu podnikání.

Foto SIT Port

 
SDÍLEJTE ČLÁNEK
MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT
Auto CB ŠKODA Kamiq flexi_03_24