QAPOVKY – NEJRYCHLEJŠÍ ZPRÁVY

U Boleváku si mohou cyklisté vybrat, zda pojedou po stezce nebo silnici - FOTKY

27.10.2023 18:48

Podél Boleváku bylo vyznačeno duální řešení pro cyklisty. Co to znamená? Čtěte v článku.

Cyklostezka u Boleváku nové značení_1023_MMP (3)
Cyklostezka u Boleváku nové značení_1023_MMP (3)Cyklostezka u Boleváku nové značení_1023_MMP (2)Cyklostezka u Boleváku nové značení_1023_MMP (4)Cyklostezka u Boleváku nové značení_1023_MMP (5)Cyklostezka u Boleváku nové značení_1023_MMP (1)

Vodorovné i svislé dopravní značení v ulici U Velkého rybníka a Na Roudné bylo upraveno, nyní platí v této oblasti tzv. duální řešení, které vůbec poprvé nabízí cyklistům v Plzni možnost výběru – jízdu na kole po stezce nebo v komunikaci.

„Nově realizovanou úpravou nabízíme těm, co chtějí jet na kole rychle, možnost jet v komunikaci. Těm, kteří preferují jízdu po cyklostezkách odděleně od aut, pak jízdu po stezce pro pěší s povoleným vjezdem cyklistů. Rodiny s dětmi či třeba senioři tak budou moci jezdit po stávající stezce, zatímco rychlejší cyklisté mohou jet v komunikaci. To jim původní řešení neumožňovalo. Chodci se tak mohou cítit bezpečněji,“ vysvětlil Aleš Tolar, náměstek primátora pro oblast dopravy a životního prostředí.

Úprava režimu jízdy cyklistů u Velkého boleveckého rybníka se týká ulice Na Roudné od parkoviště u vjezdu k Rybárně na hrázi Velkého boleveckého rybníka ke kruhové křižovatce a dále pokračuje v ulici U Velkého rybníka od této kruhové křižovatky až po křižovatku s ulicí Malý Bolevec.

Změna je v celé délce 1,4 kilometru vyznačena novým vodorovným i svislým značením. Z původní stezky se smíšeným pohybem chodců a cyklistů se stala stezka pro pěší, na kterou je dodatkovou tabulkou KOLO VJEZD POVOLEN vjezd cyklistům povolen. S novou úpravou byl také zrušen přejezd pro cyklisty v ulici U Velkého rybníka.

Foto MMP

SDÍLEJTE ČLÁNEK
Zvednu vam to_copy
MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT
Auto CB ŠKODA Plus vyměňte_copy