Auto CB ŠKODA nový SUPERB
QAPOVKY – NEJRYCHLEJŠÍ ZPRÁVY

16.06.2024 14:15

Tragická nehoda zastavila provoz na dálnici, na D5 zemřel motorkář

Nehoda se stala dopoledne u Loděnice ne Berounsku ve směru na Prahu

U obchodního domu Atom vyroste vícepodlažní parkoviště

08.09.2023 9:42

Město Plzeň vybuduje u obchodního domu Atom třípodlažní parkoviště, v lokalitě přibyde přes 70 parkovacích stání.

vizualizace parkoviště Atom_092_MMP

Nové třípodlažní parkoviště vyroste vedle obchodního centra Atom v Sokolovské ulici v Plzni na Lochotíně na místě stávajícího parkoviště. Disponovat bude 179 parkovacími místy.

„Hledáme způsoby, jak ulevit obyvatelům sídlišť, kde je velký nedostatek parkování. Tento pilotní projekt významně navýší kapacitu stávající parkovací plochy prostřednictvím lehké, modulární konstrukce. Třípodlažní budova bude částečně zapuštěna do terénu, což umožní lepší využití prostor bez nutnosti záboru další zeleně. Je to úsporné řešení s cílem co nejméně zasáhnout do stávající podoby místa,“ uvedl Pavel Bosák, technický náměstek primátora.

Díky výstavbě takového parkoviště se podaří navýšit kapacitu o více než sedm desítek parkovacích stání v této lokalitě. Celý objekt bude mít zelenou fasádu z popínavých rostlin.

„Fasáda z vypnuté sítě ocelových lanek určená k porůstání rostlin přispěje k udržení zelené složky prostoru. Květníky pro zeleň, které budou umístěny na okrajích střechy, poslouží zároveň jako zábradlí. Zalévání rostlin bude řešeno zachycenou dešťovou vodou,“ řekl vedoucí magistrátního odboru investic Pavel Grisník.

Střešní konstrukci vytvoří ocelový rám s barevným nátěrem. „Střecha bude mít především stínící funkci. Je na ní možné instalovat jakékoliv stínící prvky včetně rostlin. Stínění ale mohou zajistit i solární panely, kterými by se dalo zajistit osvětlení objektu, případně i nabíjení elektromobilů,“ dodal náměstek Pavel Bosák.

Stavba vyjde přibližně na 100 milionů korun včetně DPH. Město stavbu plánuje zahájit na začátku roku 2025.

Vizualizace foto MMP

SDÍLEJTE ČLÁNEK
Zvednu vam to
MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT
Auto CB ŠKODA Plus vyměňte