Auto CB ŠKODA nový SUPERB
QAPOVKY – NEJRYCHLEJŠÍ ZPRÁVY

V centru Plzně začala rekonstrukce tramvajové trati i dlouhodobá výluka – AKTUÁLNÍ FOTKY

21.05.2024 12:29

Dlouho avizovaná akce začala! V úterý 21. května byla zahájena rekonstrukce úseku tramvajové trati vedoucí jižní částí náměstí Republiky a Zbrojnickou ulicí. Jaká čekají na Plzeňany omezení?

rekonstrukce Zbrojnická začala_0524_QAP (15)
rekonstrukce Zbrojnická začala_0524_QAP (15)rekonstrukce Zbrojnická začala_0524_QAP (16)rekonstrukce Zbrojnická začala_0524_QAP (14)rekonstrukce Zbrojnická začala_0524_QAP (12)rekonstrukce Zbrojnická začala_0524_QAP (13)rekonstrukce Zbrojnická začala_0524_QAP (11)rekonstrukce Zbrojnická začala_0524_QAP (10)rekonstrukce Zbrojnická začala_0524_QAP (9)rekonstrukce Zbrojnická začala_0524_QAP (8)rekonstrukce Zbrojnická začala_0524_QAP (7)rekonstrukce Zbrojnická začala_0524_QAP (6)rekonstrukce Zbrojnická začala_0524_QAP (5)rekonstrukce Zbrojnická začala_0524_QAP (4)rekonstrukce Zbrojnická začala_0524_QAP (3)rekonstrukce Zbrojnická začala_0524_QAP (2)rekonstrukce Zbrojnická začala_0524_QAP (17)rekonstrukce Zbrojnická začala_0524_QAP (18)rekonstrukce Zbrojnická začala_0524_QAP (19)rekonstrukce Zbrojnická začala_0524_QAP (20)rekonstrukce Zbrojnická začala_0524_QAP (1)

Na náměstí Republiky od ulice Bedřicha Smetany do Františkánské ulice začaly práce na rekonstrukci tramvajového pásu. Od Františkánské ulice až do Šafaříkových sadů proběhne rekonstrukce v celém uličním profilu, kdy kromě kolejí dojde i k výměně všech sítí, tedy vodovodu, plynovodu, kanalizace, veřejného osvětlení. Nové budou chodníky a také celá komunikace. Více jsme psali ZDE.

Rekonstrukce si vyžádá dopravní omezení a významně zasáhne do veřejné dopravy. Plzeňané se musí obrnit trpělivostí. „Vím, že každá taková rekonstrukce je pro cestující a řidiče nepříjemná a děkuji jim tímto za trpělivost. Bohužel ale trať i sítě opravit musíme. Termín jsme volili tak, abychom začali až po Slavnostech svobody a skončili do adventu,“ uvedl Aleš Tolar, náměstek primátora pro oblast dopravy a životního prostředí.

Dopravní omezení jsou v centru Plzně výrazná:

Uzavřena je Pražská ulice, dále je uzavřena Solní ulice v úseku Dominikánská – Sedláčkova, kde vznikla provizorní tramvajová zastávka a Zbrojnická. 

Řidiči i chodci by měli dávat pozor, v úseku Anglické nábřeží - Hlavní pošta jednokolejný provoz linky v obou směrech.

Hromadná doprava:

V úterý 21. května začala i s rekonstrukcí spojená dlouhodobá výluka tramvajové trati ve Zbrojnické ulici. S tím se pojí hned několik změn v hromadné dopravě.

Tramvajová zastávka na náměstí Republiky (směr Slovany) není po dobu výluky tramvajovými linkami obsluhována. Nejbližší stanice je Hlavní pošta v Solní ulici, odtud jede tramvaj č. 2 směrem na Slovany a nebo Anglické nábřeží.

Obsluhována není ani zastávka v Pražské ulici. Pokud se z náměstí Republiky potřebujete dostat na Skvrňany, je třeba dojít na tramvaj č.1/2, na zastávku Jízdecká. Pokud do Bolevce, zamiřte na zastávku tramvaje č. 1/2 v sadech Pětatřicátníků.

Tramvaj č. 1

Provoz tramvajové linky 1 je po dobu výluky nahrazena tramvajovou linkou 1/2 v trase Bolevec – Skvrňany.

V sadech Pětatřicátníků se tramvaje linky 1/2 odbavují v zastávkách Sady Pětatřicátníků (směr Bolevec) a Jízdecká (směr Skvrňany).

Tramvaj č. 2

Provoz tramvajové linky 2 zůstane vzhledem ke stále probíhající výluce v Koterovské ulici zachován v úseku Radnice Slovany – Slovany – Světovar – Anglické nábřeží – Hlavní pošta a zpět.

Zastávka Hlavní pošta v Solní ulici je přesunuta o blok blíže k náměstí Republiky. Tramvaj zde končí a vrací se zpět na Slovany.

O přepravní špičce bude část spojů ukončena na Anglickém nábřeží.

Tramvaj č. 4

Provoz tramvajové linky 4 v hlavní trase Univerzita – Košutka beze změn, dochází k drobným úpravám jízdních řádů.

Po vzájemném přestupu mezi linkami 2 a 1/2 platí jízdenka označená na opačném konci.

Foto 21.5.24 QAP, mapy MMP a PMDP

SDÍLEJTE ČLÁNEK
Zvednu vam to
MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT
Auto CB ŠKODA Plus vyměňte