19.08.2025 16:30 19.08.2025 18:51
19.08.2025 12:49
Rekonstrukce odpočívky u Rozvadova pokračuje, část areálu se uzavře
19.08.2025 9:30
Znouzectnost, filharmonie i Rusalka. Festival na ulici nabízí pestrý program - FOTKY
V Horní Bříze probíhá těžba lesního porostu. Město chce odolnější les
V posledních dnech se v lesích v Horní Bříze ozýval zvuk motorových pil. Probíhá zde totiž výběrová těžba lesního porostu. Cílem je odolnější les.

“V současné době probíhá výběrová těžba lesního porostu v městských lesích v lokalitě mezi Černým mostem a za Grün Sportem. V této lokalitě je aplikován nový způsob hospodaření v městských lesích, který vzešel po dlouhých diskusích s odborníky i širokou veřejností, s důrazem na respektování lesního zákona a odborně zpracovaného lesního hospodářského plánu,” informoval David Kapr, starosta Horní Břízy.
Prořezání porostu bylo již provedeno. Nyní čekají v dané lokalitě úklidové práce, oprava lesních cest i podsadba nových sazenic. “Cílem tohoto nového šetrného hospodaření je proměna borových monokultur na smíšený, věkově a druhově pestrý les, který dokáže lépe odolávat zvyšujícím se teplotám a výkyvům počasí,” uvedl starosta.
Foto město Horní Bříza