QAPOVKY – NEJRYCHLEJŠÍ ZPRÁVY

V Německu bude stávka. Výrazně ovlivní mezistátní provoz na železnici

23.03.2023 18:01

V Německu se v pondělí uskuteční stávka. České dráhy připravují provozní opatření. Některé vlaky budou zcela odřeknuty.

červen 2018 (1329)

“V pondělí 27. března 2023 od 00:00 do 24:00 hod. se v Německu uskuteční stávka na železnici, na které se budou podílet mj. i zaměstnanci řízení provozu. Z tohoto důvodu bude na německé železnici zcela zastaven provoz všech dálkových i regionálních vlaků,” informují České dráhy.

V tuto chvíli České dráhy připravují provozní opatření:

Mezistátní dálková doprava

  • Mezistátní dálkové vlaky linky Ex5 Berliner, které ve provozují České dráhy v kooperaci s Deutsche Bahn, budou v provozu pouze ve vnitrostátním úseku Praha hl.n. – Děčín hl.n. a zpět. U těchto vlaků nemusí být dodrženo plánované řazení.
  • Vlaky linky Ex6 Západní expres Praha hl.n. – Plzeň – Domažlice – Schwandorf – München Hbf budou zajištěny pouze v úseku Praha – Domažlice a zpět, u některých vlaků bude nutné přestoupit v Plzni do náhradní soupravy.
  • Přímé vozy do a z Německa, které jedou na nočních vlacích EN 458 / 459 Canopus (Praha hl.n. – Dresden Hbf – Leipzig Hbf – Frankurt/Main Hbf – Basel SBB – Zürich HB a zpět) nepojedou v noci 26. / 27. 3. a 27. / 28. 3. 2023. Přímé vozy na spojích NJ 456 / 457 Graz Hbf – Břeclav – Bohumín – Berlin a zpět a Budapešť – Břeclav – Bohumín – Berlin a zpět pojedou jen do / ze stanice Rzepin, dále ve směru do / z Německa bude zajištěna náhradní autobusové doprava.

Mezistátní regionální doprava

  • Linka Hof – Aš – Cheb – Marktredwitz bude zajištěna pouze v úseku Cheb – Aš, v úsecích Cheb – Pomezí nad Ohří – Schirnding – Marktredwitz a Aš – Hof Hbf budou tyto vlaky odřeknuty.
  • Vlaky linky Cheb – Vojtanov – Bad Brambach – Zwickau pojedou jen v úseku Cheb – Vojtanov.
  • Vlaky linky Karlovy Vary – Potůčky – Johanngeorgenstadt pojedou jen v úseku Karlovy Vary – Potůčky a zpět.
  • Linka U28 Děčín – Dolní Žleb – Bad Schandau – Sebnitz – Dolní Poustevna – Rumburk bude rozdělena na dvě části, vlaky pojedou jen ve vnitrostátních úsecích Děčín hl.n. – Dolní Žleb a zpět a Dolní Poustevna – Rumburk a zpět.
  • Spěšné vlaky Cheb – Nürnberg Hbf a zpět budou bez náhrady zrušeny.

Vzhledem k tomu, že stávka ovlivní i řadu autobusových dopravců v Německu, nebude dále ve směru do, resp. z Německa zajištěna náhradní autobusová doprava.

Vracení jízdenek do Německa

Nad rámec Tarifních a přepravních podmínek v mezinárodní přepravě (TPPM) mohou cestující vrátit jízdenky vydané Českými drahami pro datum jízdy 27. 3. 2023 do / z Německa, v rámci Německa i tranzitem přes Německo beze srážky.

Cestující, kteří se rozhodnou své jízdenky do / z Německa nevracet, je mohou využít již od 23. března do 4. dubna 2023. Platí to pro všechny druhy jízdních dokladů, jízdenky vázané na konkrétní spoj je možné použít v kterémkoliv vlaku.

Provozní opatření budou České dráhy průběžně upřesňovat. “Za komplikace při cestování do Německa se cestujícím omlouváme,” uvádí České dráhy.

Foto ilustrační

 
SDÍLEJTE ČLÁNEK
MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT
Auto CB ŠKODA Kamiq flexi_03_24