QAPOVKY – NEJRYCHLEJŠÍ ZPRÁVY

V Plzni končí opravy silnic. Kde všude projedete bez větších problémů?

01.09.2023 9:11

Opravy některých silnic v Plzni se blíží ke zdárnému konci. Provoz tramvajové linky č. 4 je plně obnovený, průjezdná je i Písecká ulice.

opravy Klatovská 1. den_01082023_QAP (16)

Ulice Písecká a Štefánikova v Plzni Černicích budou opět průjezdné. Jak informoval náměstek primátora města Plzně pro oblast dopravy a životního prostředí Aleš Tolar, končí rozsáhlé opravy, které byly započaty letos v květnu a vyžádaly si dopravní omezení.

Písecká je plně průjezdná od 1. září 2023

Rekonstrukce Písecké ulice si vyžádala investici ve výši 17 milionů korun. „Součástí akce byla oprava okružní křižovatky formou kompletní výměny konstrukce vozovky včetně nových obrub, oprava Písecké ulice s lokální výměnou konstrukce vozovky, oprava chodníků, cyklostezky, zálivů, úpravy veřejného osvětlení a další,“ uvedl Aleš Tolar.

Štefánikova od soboty 2. září 2023

Kompletní oprava zhruba dvěstěpadesátimetrového úseku vozovky a chodníků či jejich doplnění ve Štefánikově ulici stála cca 10,7 milionů korun. V úseku byly také doplněny bezbariérové prvky a provedena přeložka vodovodu.

Vrátil se normální provoz MHD na tramvajové lince č. 4

Od pátku 1. září byl obnoven provoz na tramvajové lince č. 4 směrem na Bory. V srpnu byla na lince zřízena náhradní autobusová doprava kvůli opravám tramvajové trati, komunikace a vodovodu na Klatovské třídě.

Bez omezení je také Hálkova ulice

Bez dopravních omezeních už je také Hálkova ulice, kde k poslednímu srpnu skončila obnova vodovodu a kanalizace.

MHD se vrátí na náměstí Českých bratří

V souvislosti s ukončením uzavírky na náměstí Českých bratří na Jižním Předměstí dojde od 4. září také k ukončení odklonu autobusové linky č. 22 a trolejbusové linky 16.

Některé dopravní stavby, jež ovlivňují provoz, stále pokračují. O trpělivost, a to zejména v prvních zářijových dnech, žádá město zejména v lokalitě ulice Terezie Brzkové, kde se modernizuje tramvajová trať, stejně tak i v případě rozsáhlé rekonstrukce Mostu Milénia.

„Komplikace se dají předpokládat příští týden, kdy nastupují děti do škol. Prosím Plzeňany, aby v maximální možné míře využívali městskou hromadnou dopravu a děkuji za to,“ uvedl náměstek Aleš Tolar.

Foto ilustrační

SDÍLEJTE ČLÁNEK
Zvednu vam to_copy
MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT