QAPOVKY – NEJRYCHLEJŠÍ ZPRÁVY

V Prešově bude jezdit už dvacet trolejbusů z plzeňské Škody Electric

05.10.2020 13:28

Flotilu deseti nových vozidel už dodala do slovenského Prešova společnost Škoda Electric. Dceřiná firma plzeňské Škody Transportation nyní vyrábí pro tamní dopravní podnik čtyři trolejbusy a šest kloubových vozidel.

trolejbus do prešova

V Prešově už deset vozů ze Škody Electric jezdí, nyní se k nim přidá dalších deset vozů. „Dodávky do Prešova byly dokončeny na konci září, nyní probíhají zkoušky a revize. V provozu s cestujícími by se nové trolejbusy mohly objevit během října,“ uvedl projektový manažer Škody Electric Jan Naglmüller.

Nové vozy na Slovensko míří díky opci, kterou dopravní podnik uplatnil na základě zakázky uzavřené v roce 2016. „Do Prešova jsme nejprve dodali deset ekologických trolejbusů a díky tomu, jak dobře se osvědčily v provozu, mohli jsme pracovat na další dodávce v rámci opce. Výsledkem je dalších deset vozů, které dodáváme nyní. Celkem tak bude v Prešove jezdit dvacet našich nových trolejbusů, díky tomu dojde k dalšímu snížení emisí z dopravy ve městě,“ vysvětlil Senior sales manager Škody Electric Petr Kasenčák.

Na Slovensku Škoda Electric slaví úspěch. Nová vozidla dodala v posledních letech například do hlavního města Bratislavy, do Žiliny nebo Banské Bystrice.   

Škoda Electric je největším evropským výrobcem trolejbusů. Za dobu existence trolejbusové výroby dodala na tuzemský i zahraniční trh více než 14,5 tisíc trolejbusů. Kromě tradičního vývoje a výroby trolejbusů nabízí Škoda Electric několik typů nových bateriových elektrobusů.

Foto: Škoda Electric

SDÍLEJTE ČLÁNEK
MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT
Auto CB ŠKODA Kamiq flexi_03_24