QAPOVKY – NEJRYCHLEJŠÍ ZPRÁVY

V sadech Pětatřicátníků nepůjdou semafory. Připomeňte si, co znamenají jednotlivé pokyny policistů!

17.08.2023 8:19

Od pátku 18. srpna nejpozději do následujícího pátku 25. srpna bude vypnuty semafory na křižovatce sady Pětatřicátníků – Solní. Křižovatka bude řízena policisty, připomeňte si, co jednotlivé pokyny znamenají.

ViewImage (1)
pokyny řízení dopravy policie_0823_naucseridit (5)pokyny řízení dopravy policie_0823_naucseridit (1)pokyny řízení dopravy policie_0823_naucseridit (2)pokyny řízení dopravy policie_0823_naucseridit (3)pokyny řízení dopravy policie_0823_naucseridit (4)pokyny řízení dopravy policie_0823_naucseridit (6)

Světelné signalizační zařízení na křižovatce v sadech Pětatřicátníků bude na několik dní mimo provoz. Z důvodu plynulosti a bezpečnosti v dopravě přeberou do svých rukou řízení křižovatky policisté. Jak se zachovat a vyřešit křižovatku řízenou policistou?

Nepanikařit, radí policisté. Zachovat klid a bedlivě sledovat a řídit se pokyny regulujícího policisty, ale i věnovat pozornost ostatním účastníkům silničního provozu.

„Pokud si nezapamatujete jednoduchá pravidla, pak raději zastavte nebo stůjte. Policista vám dá dostatečně najevo, kdy a kam můžete pokračovat v jízdě. Nepodceňujte naše rady, protože při porušení pokynu „Stůj!“ při řízení provozu, vám hrozí stejný postih, jako při jízdě na červenou. Neohrožujte svůj život a už vůbec život a zdraví ostatních účastníků silničního provozu,“ uvádí Policie České republiky.

Připomeňte si základní pokyny policistů, naleznete je ve FOTOGALERII.

Foto naucseridit.cz, ilustrační PČR

SDÍLEJTE ČLÁNEK
Zvednu vam to_copy
MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT
Auto CB ŠKODA Plus vyměňte_copy