26.05.2026 19:11
25.05.2026 11:00
Přijdou vedra! Meteorologové vydali výstrahu pro Plzeňsko
23.05.2026 18:07
V Bolevci naměřili téměř 30 stupňů Celsia
V Třemošné se srazila dvě auta, jedno začalo hořet - FOTO
Krátce po šesté hodině ranní došlo v Třemošné k dopravní nehodě dvou osobních automobilů. Jedno z vozidel začalo po srážce hořet.
K havárii došlo ve středu 27. května kolem 6:20. K nehodě okamžitě vyrazili profesionální hasiči ze stanice Plzeň-Košutka a dobrovolní hasiči z Třemošné.
„Ještě před příjezdem našich jednotek se podařilo požár lokalizovat za pomoci přítomných občanů,“ vyzdvihl pohotovou reakci svědků mluvčí krajských hasičů Petr Poncar. „Následně jsme provedli dohašení vozidla a nezbytná protipožární opatření. Po ukončení samotného zásahu hasiči zajistili také úklid komunikace a odstranění uniklých provozních kapalin pomocí sorbentu,“ doplnil mluvčí s tím, že na místě po celou dobu probíhala úzká spolupráce s Policí ČR.
Přesné příčiny nehody a případná zranění jsou v šetření policie. „Řidička (ročník 1994) jela s vozidlem Škoda Octavia po ulici Březová ve směru do centra obce Třemošná a v prostoru křižovatky s ulicí Pionýrská zřejmě nedala přednost v jízdě zprava jedoucímu vozidlu značky Audi, které řídil řidič (ročník 2007). Došlo ke střetu vozidel a vozidlo Audi následně začalo hořet," popsala mluvčí policie Eva Červenková s tím, že při dopravní nehodě nedošlo k žádnému zranění účastníků a alkohol byl vyloučen dechovými zkouškami.
Foto HZSPK



