V ulici Na Roudné se staví opěrná zeď. Řidiči musí počítat s omezením

09.07.2024 8:10

Průjezd zůstal v místě stavebních prací zachován, řidiči však musí počítat s omezením.

orpava opěrné zdi Roudná_0724_MMP (1)
orpava opěrné zdi Roudná_0724_MMP (1)240708_NaRoudnéOpěrnáZeď_FIN

Opěrnou zeď v ulici Na Roudné vybuduje Správa veřejného statku města Plzně (SVS MP). Reaguje tím na stav, kdy se svah u chodníku za zatáčkou v této ulici svezl do soukromé zahrady. Stavební práce byly zahájeny v pondělí 8. července a budou trvat čtyři měsíce.

„Oprava je nutná hlavně proto, aby se zabránilo dalšímu ujíždění svahu. Již teď je v místě uzavřen chodník i část přilehlého jízdního pruhu, kde se začaly objevovat trhliny v asfaltu. Pokud bychom opravu neprovedli včas, museli bychom později opravit a uzavřít komunikaci celou,“ řekl Aleš Tolar, náměstek primátora pro oblast dopravy a životního prostředí.

Po ukotvení dostane chodník nový asfaltový povrch a na opěrné zdi přibude nový plot. V parkovacím zálivu mezi jízdním pruhem a chodníkem, který získá nový asfaltový povrch, pak bude opět možné parkovat auta.

„V místě chodníku vybudujeme 34 metrů dlouhou opěrnou zeď, která bude ukotvena piloty do hloubky více než šesti metrů pod úrovní chodníku. Tím chceme zabránit dalšímu ujíždění svahu pod komunikací,“ uvedl Luboš Honzátko ze Správy veřejného statku města Plzně, jenž má stavbu na starosti.

Stavební práce probíhají za uzavření jednoho jízdního pruhu, provoz v tom druhém probíhá kyvadlově a je řízen semafory.

Správa veřejného statku za stavbu z městského rozpočtu zaplatí 9.954.944,67 korun včetně DPH.

Foto MMP

SDÍLEJTE ČLÁNEK
Techmania Lunární léto
MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT