Auto CB ŠKODA nový SUPERB

Velikonoční várka plzeňského piva míří do Vatikánu k papeži Františkovi - FOTKY

31.03.2023 14:17

Velikonoční várka s celkem 2023 lahvemi ležáku Pilsner Urquell odjela ve čtvrtek 30. března z plzeňského pivovaru do Vatikánu. Pivu tradičně požehnal plzeňský biskup Tomáš Holub. Pivo při generální audienci převezme osobně papež František.

pivo do Vatikánu 4
pivo do Vatikánu 4pivo do Vatikánu 1pivo do Vatikánu 2pivo do Vatikánu 3

Plzeňský Prazdroj posílá velikonoční várku piva do Vatikánu letos již podvanácté. Jde o navázání na historickou tradici, u jejíhož zrodu stál papež Lev XIII., který si na přelomu 19. a 20. století nechal zasílat plzeňský ležák na doporučení svých lékařů.

„Pilsner Urquell je každoročně součástí Velikonoc nejen u nás, ale i v dějišti největších a nejvýznamnějších velikonočních oslav na světě – ve Vatikánu. Velmi si vážíme toho, že můžeme osobně předat Svatému otci náš zlatý ležák. Každoročně posíláme do Vatikánu symbolický počet lahví, který odpovídá danému roku,“ říká Václav Berka, emeritní vrchní sládek Plzeňského Prazdroje.

Na téměř 1300 km dlouhou cestu z Plzně do Vatikánu tak dnes zamířilo 2023 lahví ležáku Pilsner Urquell, kterému požehnal plzeňský biskup Tomáš Holub.

Generální audience u papeže proběhne 12. dubna na Svatopetrském náměstí. Součástí návštěvy ve Vatikánu bude také naražení dřevěného sudu, daru plzeňských pivovarských bednářů, na slavnostním setkání velvyslanců z jiných zemí a nejvyšších pracovníků Vatikánu, které pořádá velvyslanec České republiky při Svatém stolci Václav Kolaja.

Foto Plzeňský Prazdroj

SDÍLEJTE ČLÁNEK
Renault Captur 380
MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT
Auto CB ŠKODA Plus vyměňte