QAPOVKY – NEJRYCHLEJŠÍ ZPRÁVY

Vybojovali jsme zachování jedné pobočky České pošty v Plzni navíc, informoval Roman Zarzycký

12.04.2023 13:04

Česká pošta ruší pobočky po celé republice včetně Plzně a Plzeňského kraje. Starostové dotčených měst, obcí a obvodů se spojili a bojují o zachování důležitých poboček. V Plzni se ve středu 12. dubna podařilo se zástupci České pošty vyjednat zachování jedné pobočky navíc.

POSTA qap

Jednání zástupců města s Českou poštou dopadlo dobře pro ty, kteří využívají poštu v Černicích. „Dobrá zpráva! Vybojovali jsme zachování jedné pobočky České pošty v Plzni navíc,“ uvedl na sociální síti primátor města Plzně Roman Zarzycký. „Jednání se zástupci České pošty bylo konstruktivní. V tuto chvíli mohu potvrdit, že se nám podařilo domluvit na snížení počtu rušených poboček o jednu, a to poštu číslo 9 v Obchodním centru Olympia,“ zveřejnil.

„Dál budeme jednat o zachování dalších dvou strategických pošt v Plzni. V tomto případě ale bude záviset na dalším jednání s manažery pošty a jednotlivými starosty. Bohužel se musíme pohybovat v rámci, který nám stát a rozhodnutí vlády umožňuje. Nemůžeme si zcela diktovat, jaké pobočky chceme a jaké ne,“ dodal Roman Zarzycký.

Česká pošta zveřejnila 31. března 2023 seznam zrušených poboček. V Plzeňském kraji se od 1. července zavře celkem 22 poboček. Jen v Plzni by mělo jít o 12 pošt. Detailní informace a přehled naleznete zde.

Foto ilustrační

SDÍLEJTE ČLÁNEK
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY
Zvednu vam to_copy
MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT
Auto CB ŠKODA Superb new